Боротьба з бідністю

Боротьба з бідністю

Волинь врятує «Зелена економіка»

Одним із шляхів до сталого розвитку регіонів є перехід на «зелену економіку», яка повинна сприяти відновленню світової економіки і збільшенню зайнятості населення, одночасно прискоренню боротьби зі зміною клімату, деградацією навколишнього середовища та бідністю, інформує департамент АПР облдержадміністрації.

З метою запровадження принципів зеленої економіки на Волині, в обласній державній адміністрації провели робочу нараду за участю директора Інституту зеленої економіки В’ячеслава Потапенка та його колеги Євгена Хлобиста, начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Юрія Кресака заступника директора департаменту АПР Юрія Юрченка, представників управлінь освіти, науки та молоді, екології та природних ресурсів, лісового та мисливського господарства, департаменту інфраструктури та туризму.

Юрій Кресак зазначив, що перехід на «зелену економіку» передбачає комплексні зміни у всіх секторах економіки. Первинний сектор, який охоплює сільське господарство, лісову та добувну промисловість, вимагає найбільш радикальних змін, оскільки саме тут створюються продукти для задоволення первинних потреб людства.

Як зауважив В’ячеслав Потапенко, наразі основним завданням є визначення пріоритетних цілей та можливостей для їх реалізації, які в подальшому повинні об’єднатися в пропозиції до проектів та адміністративних рішень.

Згідно принципів «зеленої економіки», сільське господарство має орієнтуватися на виробництво органічної продукції (без використання хімічних добавок). Юрій Юрченко повідомив, що сільгоспвиробники області уже почали надавати перевагу екологічно чистому веденню сільського господарства, а окремі прагнуть виробляти органічно чисту продукцію. Щоб стимулювати аграріїв до виробництва органічної продукції сільського господарства, в рамках Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу передбачено відповідний захід підтримки.

На Волині вже працює господарство, яке займається виробництвом органічних продуктів – ТОВ «Старий Порицьк» Іваничівського району, де вирощують органічні зернові культури, гречку, виготовляють органічне молоко та мед. Цьогоріч на ТОВ «Старий Порицьк» відкрили першу органічну сироварню у Західній Україні.

Озеленення сільського господарства передбачає не лише виробництво органічної продукції, а й запровадження відновлювальних та енергозаощаджуючих технологій.

Юрій Кресак у свою чергу вніс пропозицію щодо створення сприятливих умов для будівництва сміттєпереробного заводу на теренах області.

За підсумками наради, спільно із групою експертів з Інституту зеленої економіки буде розроблено рекомендації стимулювання впровадження «зеленої економіки» на території Волинської області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (266) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%