Хлопці в Мінську: ви або щось робіть, або злазьте...

Хлопці в Мінську: ви або щось робіть, або злазьте...  Якщо за 2 роки офіційна українська влада продемонструвала повну нездатність укупі з західними союзниками в Мінську-1 і в Мінську-2 досягнути відновлення територіальної цілісності держави на Донбасі та покінчити з бойовиками терористичних ОРДО-ОРЛО, то чому паплюжать спробу Героя України Надії Савченко відкрити Мінськ-3? А якщо і цей намір досягнути переможного миру виявиться безрезультатним, то хто заборонить Мінськ-3? Або – з погляду на безрезультатність перемовин на території «останнього диктатора Європи  (так ще недавно в ЄС і США називали «бацьку Лукашенка!) – дати старт прямим переговорам із режимом Путіна в Варшаві чи Лондоні?


Ще недавно полонену українську льотчицю буквально на руках носили, не переймаючись, що із нею робити після звільнення. Ще свіжі спогади про красиву картинку в телерепортажах, де показували за кремлівськими гратами молоду і мужню жінку з великим тризубом на футболці, не задумуючись, де вона могла взяти таке ненависне Москві вбрання і чому його дозволили носити в залі маріонеткового суду. Ще року не минуло, як звільнену народну депутатку зустрічали з квітами та нагородами, ледь не порівнюючи її повернення з благополучним приземленням першого космонавта Юрія Гагаріна...

І що?

Від любові до ненависті – один крок! Не встигла Надія Савченко необачно натякнути, що, коли люди попросять, готова піти на Президента, як із Банкової посипалися стріли нищівної критики, підхоплені олігархічними телеканалами та Інтернет-порталами. Їй прозоро натякнули: дякуй за свободу і тримай язик за зубами.

І вона на якийсь час стишилася, лише один раз в залі ОБСЄ як член української делегації бовкнувши, що для звільнення з терористичного полону та російських тюрем всіх наших заручників і військовополонених треба вести прямі переговори. І з Кремлем, і з ватажками ОРДО-ОРЛО...

Та оливи в вогонь підлила зовсім свіжа подія. Доки в Мінську представники офіційної української влади намагалися всоте спонукати делегатів від окупованих Донецька і Луганська поміняти «всіх на всіх» (до речі, а чому на одну дошку зі знаком рівності поставили солдатів та офіцерів, які виконували Конституційний обов’язок із захисту рідної країни на рідній землі та бандитів із числа місцевих сепаратистів і кадрових російських окупантів?!), Надія Савченко з власної ініціативи (та під контролем спецслужб України!) зустрілася з ватажками банд формувань – Захарченком і Плотницьким. Про що вони говорили, й сам чорт ногу заламає. Але цей факт став приводом для санкціонованих владою ультра-патріотів знову накинутися з кулаками критики на Героя України Надію Савченко. Мовляв, московська підстилка, кремлівська агента та сибірська пройдисвітка... Ну, не мала вона права самостійно про щось говорити з бандюками...

Щоб чесно відповісти на ці та інші звинувачення, слід чітко визначити: а хто в цій країні і з ким має право вести переговори? Якщо офіційний Київ на вимогу Німеччини та Франції сформував групу для переговорів у Мінську з представниками сепаратистсько-терористичних ОРДО-ОРЛО, то яким законом це унормовано? І що там роблять, наприклад, екс-Президент Леонід Кучма і діючий Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за одним столом із емісарами так ненависних нам Захарченка і Плотніцького?

Відповідь очевидна: «Мінські домовленості» не мають жодного офіційного статусу і володіють нікчемною юридичною силою. Тому й не відпускають наших хлопців із концтаборів і тюрем, тому на Донбасі і в Криму російські офіцери почуваються як удома...

По-друге, закулісні переговори завжди були, є і будуть. Бо вони – результативні!

Згадайте про пакт Молотова-Ріббентропа у серпні 1939 р. Саме цей таємний документ між країнами-агресорами, врешті-решт, дозволив повернути Західну Україну в «лоно єдинокровних братів-українців», які, переживши лихі часи, в серпні 1991-го створили власну незалежну державу з західними кордонами, які були встановлені у вересні 1939-го!

Та й пізніше таємні перемовини відбувалися неодноразово. Згадайте рейд червоних партизанів Ковпака з Сумщини в Карпати. Саме завдяки контактам із відділами УПА червоні банди пройшли через Рівненщину, Волинь, Тернопільщину та Станіславщину, фактично не завдаючи шкоди мирному українському населенню. УПА, в свою чергу, не вступала з ними в бої...

А як ігтелрівські окупанти відступали, хіба наші мудрі хлопці не скористалися бажанням Берліна знайти союзників у подальші боротьбі з Москвою? Тому й так багато зброї та набоїв вдалося накопичити до приходу «других совєтів»!

Ба, навіть із польською націоналістичною Армією Крайовою, незважаючи на ріки пролитої крові, вдалося порозумітися: тож уже після 9 травня 1945 р. на Грубешівщині відділи УПА і АК спільно атакували більшовицький гарнізон, у результаті чого ледь не вбили поручника Войцеха Ярузельські – майбутнього диктатора ПНР.

Тому не все так просто, як нам намагаються показати. Й ініціатива Надії Савченко якщо не безгрішна, то, в усякому випадку, не зайва.

Вчинок Героя України мені нагадує доволі прозорий жіночий вислів: «Хлопці! Ви або щось робіть, або злазьте!».

Іншими словами: якщо нинішня влада не здатна виконати власні передвиборні обіцянки і не може, сидячи в Мінську- і Мінську-2 відновити територіальну цілісність України включно з Донбасом і Кримом, то навіщо заважати це зробити іншим в Мінську-3 чи в Варшаві-1 або Лондоні-2?

Бо нам потрібен мир. На умовах переможного закінчення війни, яку полохливо називають АТО...

І якщо для цього комусь потрібно надати офіційний статус і печатку, то це треба зробити без ревнощів і переживань за те, хто наступного року керіватиме нашою державою.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з архіву: підписання таємного пакту Молотова-Ріббентропа в Москві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%