Паспорт після пральної машини

Паспорт після пральної машини

«Зелені сябри» роблять ще суворішим і без того жорсткий контроль на кордоні. Тому попереджають волинян, які прагнуть на свята потрапити в сусідню країну: будь-яка невідповідність у документах, і кожного депортують.
Про реалії нинішнього білорусько-українського кордону в пункті пропуску «Макрани-Доманово» розповів кореспондент газети «Заря» Ніколай Ярмощук, який там щойно побував.
Якраз побачив, як прикордонний наряд затримав нашого співвітчизника, який намагався перетнути лінію розмежування з підробленим паспортом.
«За словами начальника відділення прикордонного загону «Макрани» Сєргєя Бишика, такі випадки стаються, на щастя, рідко. Адже система контролю дозволяє розпізнати фальшивий документ миттєво, – деталізує журналіст, додаючи, що натомість по 40 білорусів на місяць намагається потрапити на Волинь з недійсними посвідченнями особи.
Натомість часто притягають до адмінвідповідальності тих українців, які їдуть із заробітків у Росії і не мають міграційної карти. 
Та найбільш розповсюджена причина заборони на перетин кордону з Україною та в зворотньому напрямку – легальні паспорти, до яких «виникають питання». Як то: розмальовані дітьми сторінки, прострочений термін дії, не внесення відповідних записів після зміни прізвища і навіть жалюгідний вигляд паперових носіїв інформації після перебування їх у… пральній машині. 
Чимала кількість туристів намагається показати прикордонникам і цілком «справні» документи, але – на своїх родичів. Причина банальна – готуючись до поїздки, громадяни просто з неуважності беруть не свої документи. Але й у цьому випадку громадянин вважається порушником…
Крім зіпсованого настрою та зміни маршруту пересування, порушників білоруси притягують до адмінвідповідальності. За використання недійсного паспорта на підставі ст. 23.31 КАП РБ може бути усне попередження, а може й штраф у розмірі до 50 базових величин.
Тому готуючись до поїздки в сусідню Білорусь, слід уважно переглянути документи, щоб потім не потрапити в халепу. І не варто намагатися приспати пильність «зелених сябрів»: цими днями в пункті пропуску «Макрани-Доманово» виявили нелегала, який намагався сховатися в… туалеті рейсового автобуса.
Світлана КОМА.
На фото Романа УСТИМЧУКА: початок нашої області з дороги від білоруських Макран.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%