Влада відступає

Влада відступає

Нинішні парламентські партії або взагалі втекли від виборів місцевої влади, або взяли участь, але програли…
11 грудня на Волині голів та депутатів обирали у Княгининівській (Луцький р-н), Прилісненській (Маневицький р-н), Литовежській та Поромівській (Іваничівський р-н) та Поворській (Ковельський р-н) об’єднаних територіальних громадах. 
Що влада починає справді належати народові, вже засвідчили вибори голів і депутатів нових об’єднаних територіальних громад. Наприклад, у Луцькому р-ні поза конкуренцією виявилася Олена Твердохліб, яка трудову біографію розпочинала з навчання на закрійницю легкого жіночого одягу, потім працювала вчителькою в місцевій школі, а віднедавна була сільським головою.
Тож прогнозовано пальму першості відвоювала в Княгининівській об’єднаній територіальній громаді нинішня голова Маяківської сільради, представниця УКРОПу Олена Твердохліб. Ось як розподілилися по селах голоси на її підтримку: Брище – 175, Рокині – 528, Сирники – 346, Княгининок – 835, Милуші – 436, Зміїнець –779… Загалом вона здобула підтримку майже 82% виборців!
«Щиро дякую всім, хто прийшов, щоб проголосувати. Дякую за довіру! Планка піднята знову досить високо», – відреагувала переможниця.
Вибори голови Литовезької ОТГ Іваничівського р-ну виграв представник ВО «Свобода» Іван Іванчук. До цієї громади входять села Литовеж, Заболотці, Біличі, Заставне, Мовники і Кречів. За попередніми підрахунками, він набрав майже 53% голосів виборців (понад 1060 бюлетенів). Слідом за ним із 42% підтримки укропівець Олександр Цибуховський. Тож не дивно, що одними з перших колегу привітали з перемогою керівники облорганізації партії «Свобода» – Анатолій Вітів і Олександр Пирожик. 
Ще одна об’єднана громада цього району, де пройшли вибори – Поромівська (Поромів, Лежниця, Михалє, Млинище, Петрове, Бужанка, Бортнів, Верхнів, Іванів, Шахтарське). Тут виграв висуванець УКРОПу, недавній депутат облради Євгеній Недищук – понад 66% голосів. На другому місці з трьох претендентів самовисуванець Сергій Кіреєв – майже 18%. 
Щодо виборів на Маневиччині, то там перемогу в боротьбі за посаду голови Прилісненської ОТГ (Прилісне, Галузія, Городок, Карасин, Замостя, Лишнівка та Серхів) здобув самовисуванець Ігор Терещенко – понад 50% голосів. Другий результат у представника УКРОПу Євгена П’ятигорика – майже 36%.
«Вітаємо нашого побратима із заслуженою перемогою на  виборах голови Прилісненської ОТГ Ігоря Терещенка! Успіхів у роботі на благо новоутвореної громади!, – відреагував у соцмережах голова райдержадміністрації Андрій Линдюк. – І знову Маневицький район стане поперек горла декому! Адже ні гроші, ні чорний піар не допоміг!».
Оскільки таку позитивну реакцію щодо результатів волевиявлення продемонстрував голова виконавчої влади району, який належить до правлячої партії «БПП «Солідарність», то, найвірогідніше, ця сила зробила ставку саме на цю «безпартійну» кандидатуру…
І, нарешті, вибори в Поромівській об’єднаній територіальній громаді на Ковельщині (Поворськ, Гулівка, Заячівка, Озерне, Козлиничі, Грив’ятки, Луківка, Шкурат, Пісочне, Ситовичі, Світле) голоси за основних кандидатів розподілилися так: самовисуванець Сергій Семенюк – майже 51%, представник УКРОПу Аркадій Пахальчук – ледь не 36%. 
Таким чином, місцеві вибори на Волині засвідчили рівень підтримки населенням ти чи інших політичних партій. З-поміж парламентських фракцій демократичного спрямування лише висуванці «Батьківщини» балотувалися на посади голів. «Самопоміч», «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка «Солідарність» узагалі не виставили жодного кандидата. А от «Свобода» і УКРОП, які в Верховній Раді представлені лише окремими народними депутатами, підтвердили свою вагомість у житті України. 
Тому якщо будуть дострокові вибори в парламент, можна вже зараз стверджувати, які партії виграють, а які остаточно зникнуть із владного Олімпу.
Світлана КОМА.
На фото: абсолютний лідер виборчого процесу Олена Твердохліб.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%