Олександр ПИРОЖИК: Звіряю свої дії з «Програмою захисту українців»

Олександр ПИРОЖИК: Звіряю свої дії з  «Програмою захисту українців»

Звіт Пирожика Олександра Веніаміновича – депутата Волинської обласної ради від ВО «Свобода», першого заступника голови Волинської обласної ради за перший рік роботи обласної ради VІІ скликання.
20 листопада 2015 р. делегований фракцією ВО «Свобода» у Волинській обласній раді та повторно обраний на посаду першого заступника голови обласної ради (вперше на цю посаду обирався після перемоги Революції гідності, 20 лютого 2014 року).
Згідно з розподілом обов’язків, здійснюю повноваження голови обласної ради за відсутності голови ради на підставі його розпорядження та в разі неможливості виконання головою ради своїх обов’язків з інших причин.
Контролюю документообіг в обласній раді, резолювання вхідної-вихідної документації, наділений правом фінансового підпису.
Координую діяльність постійних комісій обласної ради:
– постійна комісія з питань бюджету, фінансів та цінової політики;
– постійна комісія з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства;
– постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства;
– постійна комісія з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.
Забезпечую організацію роботи і є головою двох спеціальних комісій обласної ради: з розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН-УПА та з питань поновлення прав реабілітованих.
Є заступником голови обласної комісії з питань надання одноразових грошових матеріальних допомог громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян, контролюю об’єктивний і справедливий розподіл фінансового ресурсу обласного бюджету, спрямованого на такі цілі.
За дорученням фракції увійшов до складу тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань захисту інтересів територіальних громад Волинської області при проведенні демаркаційних робіт Державного кордону між Україною та Республікою Білорусь у межах Волинської області.
Відтак, здійснюю організаційний супровід адміністративних, управлінських, медіа-заходів та інших публічних заходів із вказаних питань, звіряю свої дії та пропагую бачення соціально-економічних проблем у цих галузях, відповідно до «Програми захисту українців».
За перший рік роботи в обласній раді VІІ скликання брав участь у всіх (десяти) пленарних засіданнях восьми сесій, озвучив 14 депутатських запитів (усі підтримані), скерував для розгляду 16 депутатських звернень.
Беру безпосередню участь у розробці проектів рішень, які вносить на розгляд обласної ради  фракція ВО «Свобода», доповідав із ряду цих питань під час сесійних засідань:
– Про підтримку звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради до Президента, Генпрокурора та Володимир-Волинського міського суду щодо зняття обвинувачення про дезертирство бійців 51-ї ОМБр;
– Про посвідчення для реабілітованих і потерпілих від політичних репресій;
– Про підтримку звернення Волинського обласного громадсько-культурного товариства «Холмщина» щодо відзначення 150-річчя від дня народження видатного українського державотворця Михайла Грушевського у місті його народження – Холмі (Республіка Польща);
– Про звернення Волинської обласної ради щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України;
– Про відзначення на території Волинської області 75-річчя Акту відновлення Української Держави (30.06.1941);
– Про завершення декомунізації та створення Експертної ради з питань визначення художньої цінності й містобудівного значення об’єктів;
– Про затвердження нового складу комісії обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих;
– Про звернення депутатів Волинської обласної ради щодо необґрунтованої тарифної політики уряду Гройсмана;
– Про звернення Волинської обласної ради щодо рішення польського парламенту про визнання подій 1943-45 років на Волині геноцидом;
– Про введення мораторію на вирубку зелених насаджень в об’єктах природно-заповідного фонду Волинської області.
На розгляд чергової сесії внесено також проект рішення «Про вшанування на території Волинської області пам’яті українських жертв окупаційних режимів» (щодо щорічного вшанування 8 листопада пам’яті жертв російського окупаційного режиму).
Є доповідачем або співдоповідачем з більшості внесених фракцією ВО «Свобода» проектів рішень. Спільно з керівником фракції ВО «Свобода» Анатолієм Вітівим контролюю внутріфракційну дисципліну, одностайність голосування, відвідування депутатами постійних депутатських, тимчасових контрольних комісій та інших заходів, які проводить обласна рада.
Веду постійні прийоми громадян, незалежно від офіційних днів і годин  прийому. Офіційні дні прийому громадян за місцем роботи (м.Луцьк, Київський майдан, 9, каб. 315) – кожна друга та четверта середа місяця.
За розподілом районів, закріплених за депутатами фракції, здійснюю виїзні прийоми громадян у Маневицькому, Любешівському, Камінь-Каширському, Турійському районах. Протягом першого року роботи в новій каденції провів 21 виїзний прийом громадян у Маневицькому, Любешівському (по 4), Камінь-Каширському (3), Турійському, Ківерцівському, Горохівському, Іваничівському (по 2), Рожищенському, Ратнівському, Любомльському та Шацькому (по одному) районах.
Під час виїзних прийомів і публічних заходів у містах і районах здійснюю зустрічі з виборцями. Намагаюсь фахово допомагати людям як управлінець, журналіст, юрист, економіст.
За зверненнями громадян ініціював ряд клопотань про виділення матеріальних допомог із депутатських фондів, більшість із яких – колективні, що дало змогу акумулювати солідніші суми коштів на такі цілі. Долучався до інших колективних звернень про виділення допомог виборцям із депутатських фондів. За рік роботи організував і долучився до виділення коштів для надання допомоги людям за 26-ма такими зверненнями.
Беру активну участь у публічних заходах. Найбільш пам’ятними у звітному році були ювілейний, ХХ зліт, молодих козаків в урочищі «Прощаниця» (поблизу села Милятин Іваничівського району), національно-патріотичний табір «Згоранська варта» (село Згорани Любомльського району), відкриття першої черги історичного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» на Турійщині та освячення в урочищі Вовчак Храму всіх святих землі Української. В останні роки брав безпосередню участь у відновлювальних роботах на Вовчаку.
Серед інших заходів – автопробіг «Луцьк-Колки» та урочистості з нагоди річниці Колківської республіки (селище Колки Маневицького району), вшанування пам’яті українців, розстріляних російськими та польськими окупантами поблизу села Гайове Ківерцівського району, відзначення героїчного бою чоти «Береза» УПА поблизу Нового Загорова Локачинського району, вшануванні пам’яті українських жертв окупаційних режимів (колишня товарна станція «Луцьк», звідки відбували ешелони з депортованими українцями в Сибір і Далекий Схід); організаційна та фінансова допомога у встановленні пам’ятного знаку воякам ОУН-УПА у селі Цміни Маневицького району.
Підтримую постійні товариські стосунки з культурно-мистецькими, національними товариствами та громадськими організаціями, зокрема Волинським крайовим Братством ветеранів ОУН-УПА імені Клима Савура, Товариством політв’язнів та репресованих тощо, постійно беру участь у заходах цих товариств, забезпечую сприяння реалізації їх ініціатив.
Надаю особливу увагу питанням підтримки бійців російсько-української війни на Сході України, волонтерській діяльності, соціальному захисту демобілізованих бійців та членів їх сімей та родин.
Протягом 1-6 січня 2016 року відвідав із волонтерською місією бійців з Волині та бойових побратимів із «Легіону Свободи» у зоні проведення АТО, відвідавши населені пункти: Слов’янськ, Краматорськ, Новобогданівка, Водяне (розташування «Карпатської Січі»), Селідово, Курахово, Благодатне, Ольгинка (розташування колишньої 51-ї ОМБр із Володимира-Волинського), Новотроїцьке, Волноваха, Маріуполь. На цьогорічні новорічно-різдвяні свята планую знову відвідати бійців на Сході.
Олександр ПИРОЖИК,
перший заступник голови Волинської обласної ради.

Щира розмова з ветераном УПА – в Новому Загорові Локачинського району.

Зустріч із бійцями у Луцькому військовому шпиталі.

Під час свята Водохреща у Луцьку.

Патріотичний вишкіл на історичному комплексі
«Вовчак. Волинська Січ» на Турійщині.

Під час відрядження у зону проведення АТО.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%