Герої – з луцького педагогічного коледжу

Герої – з луцького педагогічного коледжу

На головному корпусі Луцького педагогічного коледжу капелан цього навчального закладу отець Віктор 14 грудня освятив меморіальну дошку трьом полеглим випускникам 2012, 2013 і 2014 рр. – Артемові Карабану, Олександру Палюху та Володимиру Прокопчуку. 
Директор коледжу Петро Бойчук, звертаючись до присутніх, не зміг стримати чоловічу сльозу: 
«Пам’ятаю, як вручав хлопцям студентські, а відтак і дипломи. Це були відповідальні і здібні студенти. Першими стали на захист України. Спасибі батькам, що виростили таких синів».
Мати Артема Карабана, Любов Михайлівна – голова ГО «Надія, яка об’єднує три десятки луцьких сімей, рідні яких полягли на Сході України, крізь сльози подякувала коледжанцям за пам’ять про їхніх синів. Нагадала, що у цій війні вже загинуло 193 волиняни, про 12 – до цього часу нічого невідомо.   
Вшанувати героїв, які тут навчалися, вийшли усі студенти і викладачі. Стали великим вартівним півколом до стіни, з якої на них дивилося троє молодих хлопців. Усім було  ледь за двадцять.
Про життєпис героїв та їхній подвиг Олександр Дем’янюк та Олександр Гулько написали книгу «Волинський пантеон. Схід». Ведуча жалобного віча Альона Гарбарук надала слово доктору історичних наук, професор Олександру Дем’янюку, що прийшов вшанувати подвиг вихованців коледжу. Він наголосив: 
«Хоч і молоді були, та не ховалися за інших».
– Артеме, Володимире, Олександре, дякуємо Вам за те, що можемо стрічати сьогодні новий світлий день, навчатися, радіти життю, – мов до небесних заступників, звернулись до хлопців студенти Юлія Ткачук та Катерина Дядюк. – Дякуємо за виборену Вами надію на щасливе майбутнє кожного з нас – нинішніх студентів навчального закладу. Ви завжди у наших серцях. Обіцяємо бути гідними Вашого подвигу і Вашої світлої пам’яті».
 А Валентина Ткачук заспівала сумну жалобницю «Запалю свічу».
Схилились у жалобі голови, студенти покладають до меморіального знаку вінок, а матері та рідні – квіти. Падає сніг… Примовкає Луцьк. 
Україну захищало і зараз захищає чимало випускників Луцького педагогічного коледжу, один із них – Володимир Гринюк за подвиг у війні проти російсько-терористичних військ у 28 років став наймолодшим Героєм України. 
«Героїв не потрібно десь шукати, вони – серед нас! – нагадує хтось. – Звичайні на перший погляд хлопці та дівчата, та в час ворожої навали вони стають на захист Батьківщини». 
Хлопці продовжують жити у пам’яті вже нових поколінь студентства, а викладачам пригасити біль втрати дуже не просто: ще всі троє дуже зримо постають у пам’яті кожного, тому й стільки гарячих слізок впало на холодний сніг того дня.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%