Добігалися...

Добігалися...

Українські чиновники не можуть вийняти з-під власної подушки нещасних 50 тисяч євро, щоб провести допінг-проби українських легкоатлетів. А раз так, то Міжнародна легкоатлетична федерація поставила ультиматум: або тестування відбуватиметься, або жоден представник «Королеви спорту» (в тому числі і з Волині) в офіційних змаганнях участі не братиме!


Українські легкоатлети можуть бути позбавлені можливості брати участь у міжнародних змаганнях. Про це на прес-конференції заявив президент ФЛАУ Ігор Гоцул, якого цитує офіційний сайт Федерації легкої атлетики України.

«Керівництво Антидопінгового департаменту Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій висунуло нам ультиматум: якщо до лютого 2017 року Україна не почне активно здійснювати дослідження проб своїх спортсменів і не виконуватиме взятих на себе зобов’язань, то українські легкоатлети можуть бути позбавлені можливості брати участь у міжнародних змаганнях», – сказав він.

«Причиною цього стало те, що упродовж останнього року коштом держави практично не здійснювалися заходи протидії допінгу, а саме - дослідження проб спортсменів. На їхню думку, це є порушенням зобов’язань України перед міжнародним співтовариством у боротьбі з допінгом», – цитує очільника портал «Чемпіон».

Далі були наведені статистичні дані: у 2014 році в українських атлетів усередині країни було взято близько 300 проб, у 2015-му – майже 200, у 2016-му – лише 7.

«Згідно з чинним законом України, кошти з Державного бюджету, з яких фінансується антидопінгова діяльність, можуть бути витрачені виключно на здійснення досліджень проб в українській лабораторії. Проте їхня перевірка обов’язково має здійснюватися в антидопінгових лабораторіях, які мають акредитацію WADA», – зауважив Ігор Гоцул, який неодноразово бував на Волині.

«Українська до цього числа не входить. Відповідно, перевірка проб наших спортсменів має відбуватися за кордоном, але чинний закон України цього не дозволяє. Тобто кошти з бюджету є, але використати їх неможливо», –  підсумував він.

Водночас, заступник голови Національного антидопінгового центру Ярослав Кручек розповів, що аналіз у закордонних лабораторіях – справа не з дешевих.

«Одна проба коштує 400-500 євро. Тобто ми говоримо про комплексний підхід, від моменту забору проби та до отримання результатів. В акредитованій лабораторії нам необхідно виконувати принаймні 800 тестів на рік для всього українського спорту, це близько 12 мільйонів гривень. Після досить жорстких заяв від ІААФ, не маючи гарантій від депутатського корпусу щодо розгляду закону найближчим часом, ми змушені надати більшого розголосу даному питанню. Наш обов’язок - захистити українських спортсменів, і в жодному разі не допустити, щоб постраждали не задіяні у вживанні допінгу атлети», – резюмував Ігор Гоцул.

Варто нагадати, що нещодавно заступником керівника ФЛАУ був обраний лучанин Володимир Рудюк, а в області за підтримки голови облради Ігоря Палиці розпочалася масштабна робота з розвитку інфраструктури для занять легкою атлетикою та проведення міжнародних змагань.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби ФЛАУ: під час прес-конференції, де розповіли про те, що гроші є, але використати їх неможливо...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%