Почалося... Майдан? Біло-червоний?

Почалося... Майдан? Біло-червоний?

У Варшаві з 13 грудня тривають масові мирні акції протесту. Опозиція засуджує діяльність правлячої коаліції у парламенті щодо утисків прав журналістів та гостро критикує антидемократичні дії Президента РП Анджея Дуди. Чи є серед мітингарів українці з досвідом проведення Євромайдану, наразі невідомо.


Все почалося ще 13 грудня, колив лада та опозиція в різних місцях і в різний час згадували про 35-річчя військового стану, який був запроваджений  комуністичним генералом Войцехом Ярузельські і тривав понад 2 роки...

Найбільш організована демократична сила – «Комітет оборони демократії» – цього ж дня 13 груджня провів велелюдну маніфестацію. Марш відбувся під гаслом «Зупинити знищення Польщі». У ньому взяли участь, крім діячів комітету, також представники колишньої антикомуністичної опозиції, зокрема Владислав Фрасинюк і Кшиштоф Лозінський, а також політики – Ґжеґож Схетина і Ришард Петру.

Та найбільш гострою в політичному плані стала минула п’ятниця. Все почалося зі скандалу в парламенті, коли група, що складається з кількох десятків депутатів опозиції, заблокувала у Сеймі трибуну, протестуючи проти виключення з засідання депутата Міхала Щерби. Депутати проспівали національний гімн. Вони скандують до спікера: «Поверни депутата!» (пол. – «Przywróć Posła!») і «Демократія!» (пол. – «Demokracja!»).

«Міхал Щерба з Громадянської платформи взяв слово у справі запланованих змін у способі висвітлювання журналістами праць Сейму. Він мав із собою аркуш із написом «Вільні медіа в Сеймі» (пол. – «Wolne media w Sejmie») та не підпорядкувався наказові спікера залишити трибуну, що призвело до виключення його з засідання і оголошення перерви в засіданні», – розповіло «Польське радіо».Воно ж розповіло і про подальший перебіг подій у Варшаві.

Зокрема, опозиція пікетувала резиденцію Президента РП Анджея Дуди. 

Перед Сеймом опозиція і КОD (Komitet Obrony Demokracji, Комітет захисту демократії) продовжують свою маніфестацію після п’ятничних подій у Сеймі. Зі сцени, поставленої перед спорудою, промовляють політики опозиційних партій і лідери «Комітету захисту демократії». Учасники демонстрації скандують гасла: «Солідарність», «Вільні медіа» і «Свобода, рівність, демократія».

Будинок парламенту оточений працівниками поліції. Маніфестація, що перенеслася на вул. Вєйську з-під Президентського палацу, триває без перерви від п’ятничного вечора.

«Ми маємо повторити від початку засідання Сейму, аби там нічого не сталося, що нас зобов’язує. Те засідання було нелегальним», - заявив голова Польської селянської партії Владислав Косіняк-Камиш, згадуючи про п’ятничне засідання у Колонній залі, в котрому здебільшого взяли участь депутати правлячої партії Право і справедливість. «Від учора тут під польським Сеймом завершується політика, а починається історія, цієї історії не писатиме [ані – ред.] ПіС, ані Качинський. Цю історію напишете ви, громадяни нашої коханої країни, і це буде справжня історія», – сказала «Польському радіо» колишня прем’єрка Ева Копач.

У Сеймі триває протест політиків опозиції, які переконують, що п’ятничне засідання в Колонному залі було нелегальним.

А з понеділка «Комітет оборони демократії» буде пікетувати офіси правлячої партії «Право і Справедливість» в усіх воєводських центра Польщі, в тому числі – в Любліні.

Роман УСТИМЧУК.

На фото Бартоломея ЗБОРОВСЬКІ: марш «Комітету оборони демократії". 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (240) - 86.3%
Пізно (8) - 2.9%
Яка різниця? (8) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (12) - 4.3%
Мені байдуже (9) - 3.2%