Банківський колапс

Банківський колапс

«ПриватБанк» «реформовують» за сценарієм «перших совєтів» та грошовою реформою глави уряду СССР і гекачепіста Валентіна Павлова?


Правління і наглядова рада націоналізованого «ПриватБанку» мають бути  сформовані у вівторок, 20 грудня. Але всупереч запевненням влади, платежі між юридичними особами не проходять, відтак, велика кількість установ, організацій і підприємств не можуть не те що зарплату виплатити, але провести відрахування податків до бюджету!

Міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі ICTV пізно ввечері 19 грудня заявив: «Завтра буде сформована як наглядова рада, так і правління «ПриватБанку». Сьогодні ввечері вже було прийнято рішення затвердити кандидатуру Олександра Шлапака як першої особи банку. Завтра ми будемо формувати команду, і завтра буде сформовано склад наглядової ради».

Відповідаючи на уточнююче запитання, Олександр Данилюк зазначив, що туди увійдуть іноземці.

Як відомо, ввечері 18 грудня Кабінет міністрів та Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію «ПриватБанку».

«Українська правда» деталізує:

«Міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Національного банку Валерія Гонтарева на брифінгу 19 грудня запевнили, що клієнти «Приватбанку» не матимуть проблем із доступом до своїх коштів – зарплати, пенсії, стипендії, які проходять через цей банк, будуть надходити справно.

Натомість реалії виявилися іншими: «ПриватБанк» не проводить перерахунків коштів між юридичними особами, чимало установ, організацій і підприємств не можуть сплатити податки та зарплату.

Все це нагадує події кінця 1939-го, коли «перші совєти» оголосили про обмін польських злотих на радянські рублі за коефіцієнтом 1 до 1. Але в той же час «визволителі» Західної України не відкрили достатньої кількості банківських установ, і навіть за цим драконівським курсом люди не змогли отримати хоча б якісь кошти…

Другий приклад банківської вакханалії – «обмін» рублів номіналом 50 і 100 руб., здійснений в СССР з ініціативи Прем’єр-міністра Валентіна Павлова (згодом пристав до ГКЧЛ): 22 сечня 1991 р. по телебаченню оголосили про обмін купюр номіналом 50 і 100 рублів, а час для обміну встановили лише 3 доби. Зрозуміло, що величезна кількість людей просто не встигли нічого обміняти і втратили свої заощадження.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з архіву: грошові купюри СССР, які треба було поміняти в січні 1991-го за 3 доби…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%