До Нового року готові?

До Нового року готові?

Лісівники показали журналістам, як вирощуються новорічні ялинки

Журналісти всеукраїнських та волинських ЗМІ мали змогу ознайомитися із практикою волинських лісівників щодо вирощування та догляду ялинкових насаджень до новорічно-різдвяних свят, повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Прес-тур відбувся на базі державних підприємств «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр» та «Цуманське лісове господарство».

Ялина звичайна, ялина колюча, ялина канадська, ялиця біла, ялиця одноколірна та ялиця чорна – далеко не весь асортимент новорічних деревець різного віку, якості та відповідно – ціни – пропонують у ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр».

Директор підприємства Тетяна Неводнічик зазначає, що ціна ялинок залежить від якості, висоти і, звісно, виду. Зазвичай покупці обирають новорічне деревце винятково за естетичними зовнішніми ознаками.

Перевагу нині також надають не зрубаним ялинкам, а із закритою кореневою системою – тобто в горщиках. Все просто: вони не осипаються, а після свят деревце можна висадити у ґрунт. Єдине, на чому наголошує Тетяна Леонідівна, не варто одразу із теплого приміщення саджати у холодну землю. Бо деревце в приміщенні починає розпускатися і дає приріст. Тож через значний перепад температури може просто загинути.

Плантацію новорічних дерев породи сосна журналісти побачили у Мощаницькому лісництві ДП «Цуманське ЛГ». На території у 2,8 га лісівники виростили для реалізації 12 тисяч сосен.

Інженер із лісових культур Сергій Савонік розповідає, що для того, аби купити деревце, треба звернутися в лісгосп. Тоді кожен може самостійно обрати ялинку чи сосну, яка припаде до душі.

Купують новорічні деревця не лише волиняни, наші ялинки прикрашатимуть оселі мешканців південних та східних областей, а також Києва.

Головний спеціаліст відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Олександр Литвин розповідає, що до 2013 року, коли на Сході країни розпочалася неоголошена війна, новорічних деревець продавалося значно більше. Свого часу одним із найбільших покупців на Волині був Крим.

Варто зазначити, що загалом в області 236 гектарів «новорічних» плантацій, на яких росте 1,1 мільйона саджанців ялинок і сосен. Крім спеціально створених плантацій, є можливість брати хвойні дерева від рубок догляду (освітлення, прочищення лісових масивів). Цього року це – ще в межах 10 тисяч ялин, ялиць і сосен.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%