Колки: лікарня чи відділення?

Колки: лікарня чи відділення? «Люди самі мають вирішувати, яка лікарня їм потрібна!», – сказала на зустрічі з медичним колективом та мешканцями селища  народний депутат Ірина Констанкевич.


Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич зустрілась із жителями смт Колки Маневицького р-ну, яке в близькому майбутньому може стати центром об'єднаної територіальної громади.

Ірина Мирославівна, яку обрано в Маневицькому окрузі №23, ознайомила колківчан із результатами своєї роботи за неповних три місяці. Зокрема, зробила акцент на 15 законопроектах, створених у співпраці із нардепами-укропівцями.

Проте головною причиною візиту стала конфліктна ситуація навколо Колківської районної лікарні. Нещодавно тут довелося скоротити кількість ліжкомісць. А незадовго до місцевих мешканців дійшла чутка, що голова райдержадміністрації Андрій Линдюк планує ініціювати реформування закладу у відділення Маневицької районної лікарні. Колектив закладу, небайдужі громадяни селища і навколишніх сіл обурені таким рішенням, адже люди бояться втратити лікарню взагалі.

Головний лікар медичного закладу Олександр Янчик уболіває за долю не лише закладу, а й тих, кого він обслуговує.

«Відділення буде залежати від когось на відстані. Саме юридичний статус закладу впливає на оперативність реагування на всі потреби закладу. Важливо, щоб лікарня була самодостатньою», – підкреслив головний лікар.   

До Ірини Констанкевич надійшло три колективних звернення щодо цього питання, люди зібрали понад три тисячі підписів. Тож зустріч з обранцем була дуже емоційною. На думку народного депутата, оцінювати ситуацію мають фахівці, тому на розмову із громадою вона запросила голову постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я материнства і дитинства Волинської обласної ради, лікаря із 30-літнім стажем Олександра Зінчука.

«Заклад має функціонувати відповідно до потреб громади, а не чиновників. Це – світовий досвід, – цитує депутата облради прес-служба Волинського УКРОПу. – Кожне рішення має бути виваженим, а не вимушеним. Це не повинні бути зміни заради змін в час незавершеного реформування медицини в цілому. Така позиція УКРОПу в підтримці не лише медицини, але соціальної сфери загалом».

На збори громади приїхав і голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк, який запевнив працівників Колківської лікарні, що найближчим часом нічого не зміниться, і лікарня залишиться юридичною особою.

Ірина Констанкевич у свою чергу наголошує, що про локальні реформи медицини можна буде говорити лише після утворення об’єднаної громади та наданню їй всіх повноважень.

«Люди самі мають вирішувати, яка лікарня їм потрібна, які там мають працювати фахівці та надаватись медичні послуги», – резюмувала народний депутат.

Підготував Роман УСТИМЧУК.

На фото: Ірина Констанкевич у колківській лікарні.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%