Неділя. Для церкви чи для базару?

Неділя. Для церкви чи для базару? Приводом для «круглого столу» стали електронні петиції мешканців обласного центру «за» і «проти» ініціативи скасування роботи всіх волинських базарів, які набрали необхідну кількість голосів для реагування.


Дискусія, в якій взяли участь представники місцевої влади та з благословення Митрополита Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату керівник інформаційно-просвітницького відділу єпархії Віталій Собко, показала, що переважна більшість учасників круглого столу – керівництва міста, представників ринків, підприємців – не підтримують неділю як вихідний день на організованих місцях торгівлі. Тож голос Церкви цього разу не підтримано. Але обов’язок душпастиря – проголошувати людям Євангеліє навіть тоді, коли багато хто його не сприймає, розуміє неправильно або з якихось причин не виконує його засадничих настанов.

«Шість днів працюй і роби всі діла твої, а день сьомий – Господу Богові твоєму!». Нагадавши четверту Заповідь, отець Віталій зазначив: обговорювати слід не потребу робити чи не робити неділю вихідним днем, а ЩО потрібно чинити, аби виконати цю вимогу Закону Господнього? Треба досліджувати перешкоди й працювати, щоб їх усунути.

«За словами духівника, утвердження неділі як свята не переслідує мету комусь нашкодити. Потрібно, щоб торгівці мали можливість заробити, а клієнти – придбати. Звички укладу життя суспільства змінювати важко, але можливо й необхідно задля життя й спасіння самої людини за задумом Творця. У неділю зобов’язані працювати лише ті, хто відповідає за безпеку та інші нагальні сфери життя громади – працівники правоохоронних органів, лікарі, пожежники тощо, підкреслив священик. Більшості ж потрібно надати можливість скористатися правом на вихідний день у неділю», – деталізує прес-служба єпархії...

Ця дискусія вкотре показала, як ментально багато волинян залишилися біля «совкового» минулого і як далеко їм ще крокувати до європейської сучасності. Навіть у сусідній Польщі в неділю ніхто не побачить працюючого базару, не кажучи вже про Німеччину, де в неділю навіть усі магазини закриті (крім тих, що на вокзалах).

Тому рішення треба приймати не за «круглими столами», а в головах. Бо Волинська Рада Церков, куди входять представники усіх конфесій і релігійних громад, закликала відмовитися від торгівлі на базарах у неділю. Не слід забувати і про почуття іудеїв, для яких вихідний день - субота...

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА: звичайний розпорядок роботи звичайного волинського базару.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%