Небезпечні знахідки

Небезпечні знахідки

З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 76 тисяч вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, повідомляє прес-служба ДСНС у Волинській області. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни на присадибних ділянках, полях, у лісах та парках, поблизу водойм, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили вже 9 тис. 791 виїзд, в ході яких вилучили та знешкодили 76 тис. 173 боєприпасів, у тому числі 528 авіаційних бомб. Лише впродовж минулої доби піротехніки ДСНС під час 45 виїздів виявили 511 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 3 авіаційні бомби.

Так, 15 грудня до Служби порятунку «101» Волинської області надійшло повідомлення, що у селі Мочулках Турійського району, селищі Торчиному Луцького району та селі Озденіж Рожищенського району місцеві жителі під час проведення господарських робіт знайшли невідомі предмети, ззовні схожі на вибухонебезпечні.  Піротехніки ДСНС, які прибули до місць виклику, під час обстеження прилеглих територій вилучили та знешкодили у встановленому порядку виявлені 6 предметів. 16 грудня в селі Немирові Рожищенського району піротехніки вилучили та знешкодили ще 2 артилерійських снаряди калібру, виявлені мешканцями села.

20 грудня піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій було знешкоджено артилерійський снаряд. Вибухонебезпечний предмет напередодні було виявлено у лісі біля села Верхня Сироватка Сумської області. Підозріла знахідка знаходилася на відстані 1,5 км від житлових будинків.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%