Справжній Миколай, живі ялинки і Вогняний півень

Справжній Миколай, живі ялинки і Вогняний півень

Ввечері 19 грудня на Театральному майдані м. Луцька відбулося театралізоване свято засвічення новорічної ялинки. А поруч уже стояв символ Нового року за східним календарем – викуваний із металу Вогняний півень…
З початком новорічних свят лучан цього вечора привітали Луцький міський голова Микола Романюк, секретар міськради Юлія Вусенко, заступник голови облради Роман Карпюк, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець і представники православного духовенства.
Під час дійства дітки виконували пісні про Святого Миколая та на новорічну тематику.

Також на свято завітав Святий Миколай у супроводі янголяток та дитячого хору, які привітали лучан зі святами.
Микола Романюк привітав присутніх зі святом, акцентуючи на тому, що сьогодні для лучан – подвійне свято, адже святитель Миколай вважається покровителем нашого міста:
«Хочу побажати усім лучанам, аби Святий Миколай оберігав усіх нас, швидше приніс мир та злагоду на нашу землю!».
А секретар міськради Юлія Вусенко зазначила, що ми маємо багато за що подякувати Богу, зокрема, що живемо в найкращому місті у світі. Побажала, аби покровитель Луцька ніколи не забував про нас.
Потім відбулося урочисте запалення новорічних ялинок. 


Варто зазначити, що для організації новорічно-різдвяних свят у м. Луцьку вже кілька років поспіль не купують зрубану в лісі ялинку, аби поставити її у центрі міста, а прикрашають живі дерева, які ростуть на Театральному майдані не один десяток літ. І цей факт – особливо важливий!
А щодо Вогняного півня, то в Луцьку продовжується ще одна добра традиція. Бо біля головної новорічної ялинки 19 грудня встановили символ 2017 р. за східним календарем – Вогняного півня. Почесне місце поруч із ним зайняли символи 2014, 2015, 2016 рр. –  Кінь, Коза і Баран, а також Мавпа. Ці чудові скульптури з металу виготовили спеціалісти художнього кування ПВКП «Авторембуду» (директор Іван Возняк), а проект реалізовувався за сприяння радника міського голови з екологічних питань Бориса Сороки.
Іван Возняк розповів, що колектив підприємства 45 діб працював над виготовленням скульптури вагою 300 кг. Він також подякував міській владі за можливість показати свої твори лучанам та запевнив, що спробують у наступні роки виготовити усі 12 символів східного календаря, а також планують виготовляти українські новорічні атрибути.

А Борис Сорока нагадав: кілька років тому міський голова Микола Романюк дав доручення оголосити конкурс на виготовлення символу року – Коня. За художню ковку взялися майстри «Авторембуду». Кінь був встановлений біля ялинки, жителі міста та гості залюбки з ним фотографувалися й загадували новорічні бажання, тож вирішили наступного року встановити Козу і Барана, а потім – Мавпу. Тепер – Вогняного півня…
Світлана КОМА.
На фото Петра КРИВОШЕЯ: новорічні ялинки в Луцьку – живі, та і Святий Миколай – справжній; Вогняний півень та інші східні символи у центрі Луцька; янголятко під час засвічення новорічних красунь.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%