Кінопрем’єра

Кінопрем’єра

Всі природні дива Волині – за одну годину і одну хвилину

– У Червоній залі кінокомплексу «Адреналін Сіті» відбулася презентація документального фільму «Сім природних чудес Волині».

Волинський туристичний клуб «Ми», творче об’єднання «По Віт Ру» запросило на кінопрем’єру працівників Волинського ОУЛМГ, управління екології та природніх ресурсів облдержадміністрації, Шацького НПП, НПП «Прип’ять-Стохід», Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», Черемського природного заповідника, державних лісопідприємств, природолюбів, студентську та шкільну молодь, усіх шанувальників кіно. Ведуча Інна Меліхова представила команду, яка працювала над створенням фільму-візитівки про природні перлини Волинської області.Зал оплесками зустрів автора ідеї та керівника проекту – голову Волинського туристичного клубу «Ми» Руслану Мельник, автора сценарію та режисераВіталія Герасимлюка, операторів Андрія Повзуна, Костянтина Кіца та В’ячеслава Майбороду (останній відповідав за зйомки квадрокоптером), консультанта Сергія Цюриця. Розпорядниця дійства також повідомила, що над монтажем фільму працювали Андрій Повзун, Володимир Красилов та Марина Марищук, комп’ютерну графікустворив Андрій Повзун, окремі епізоди відзняли Марія Лукашевич (була у залі), Богдана Вишинська, Ростислав Журавчак. Підводні зйомки надав для фільму голова «Дайвінг клубу» киянин Сергій Бойко. А ось текст дуже професійно начитала екс-диктор Волинського радіо Галина Старцева, музичне оформлення здійснила Світлана Рибальченко. Серед консультантів – також старший науковий співробітник Черемського природного заповідника Лариса Шевчук. А ще у фільмі використано уривки фільмів «Лісова пісня» та «Сліпий музикант», тексти багатьох знаних науковців, письменників, журналістів…

Звертаючись до глядачів, головний організатор цього мистецького і еколого-просвітницького проекту Руслана Мельник наголосила, що її команда працювала впродовж чотирьох років і відзняла понад 50 годин унікального природничого кіноматеріалу, та на екран змогла потрапити лише дещиця відзнятого.

Головний режисер і сценарист Віталій Герасимлюк уточнив: «Тривалість фільму – рівно одна година і одна хвилина, а розповідає він про Черемський природний заповідник, Шацький національний природний парк, Національний природний парк «Прип’ять-Стохід»,  Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», загальнозоологічний заказник «Зубр», пам’ятку природи «Оконські джерела», ботанічний заказник «Воротнівський», ландшафтний заказник «Нечимне». Для того, щоб показати унікальну природу Волині, зйомки проводилися у різні пори року і, в основному, в складних умовах і важкодоступних місцях,  використовувалися спеціальні знімальні пристрої, зокрема, квадрокоптер та апаратура для підводних зйомок.

Своїми думками про роботу над фільмом поділилися також житомирянин В’ячеслав Майборода, лучани Андрій Повзун, Костянтин Кіц, Сергій Цюриць…

А потім було представлено слайд фільм про творців цієї захоплюючої кінострічки. Відтак співак, композитор, член Ліг українських письменників та композиторів, завідувач відділу Обласного науково-методичного центру культури Ігор Баранюк виконав кілька пісень про Волинь і ось нарешті довгоочікувана зустріч із природними перлинами Волині і Полісся на широкоформатному екрані. Зал на годину затамував дихання, а з останнім кадром вибухнув оваціями…

І начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ та голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс, і заступник начальника управління екології та природніх ресурсів облдержадміністрації Вікторія Тимощук від іменіглядацької зали висловили захоплення і вдячність творцям фільму, зійшовшись на думці, що у нас є нарешті своя кіновізитівка про природно-заповідні перлини рідного краю і її несоромно буде показати ні в Європі, ні в Америці.

– Хто допомагав вам у створені цього природознавчого фільму? – поцікавилися в головної натхненниці цього проекту Руслани Мельник.

– Усіх тепер навіть важко згадати, – мовила на це Руслана Григорівна. – Адже допомога була найрізноманітніша – від матеріальної, фінансової до організаційно-консультативної та моральної. Хтось показував потайну стежку через болота, інші рятували від холоду цілющим чаєм, а хтось, як львівський науковець Павло Ященко, пожертвував заради фільму цілим днем своєї відпустки. Дуже доброзичливо кіномитців зустрічали майстри лісу та лісничі, екологи, єгері, науковці, навіть звичайні люди… Наша команда дякує за всебічну підтримку керівництву Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Товариства меліораторів та водогосподарників Волинської області, народному депутату України Ірині Констанкевич, депутату Волинської обласної ради Василю Байциму (2006-2014р.), ТзОВ «Шацький молокозавод», Скулинській сільській раді, Шацькій селищній раді, Світязькій сільській раді та багатьом іншим нашим великим і малим шанувальникам.

Фільм «Сім природних чудес Волині», на думку усіх присутніх, достойно презентуватиме природні перлини Волинського краю,стане наочним  посібником для молоді, яка навчається у школах  та вузах. «Сім природних чудес Волині»  слугуватиме і засторогою тим, хто знищує природу, не береже її для наших нащадків. Він сприятиме популяризації іміджу Волині, адже розповідає про її неповторну  красу,  унікальність її природи, утверджує головну ідею – продовжуючи життя навколишнього світу, ми продовжуємо життя собі.

Зараз, зізнаються творці фільму, починається не менш відповідальний період у їх роботі: переклад фільму англійською та тиражування дисків. То ж бажаючі можуть підтримати команду фільму коштами чи мистецтвом перекладу. Найближчим часом «Сім природних чудес Волині» з’являться на голубих екранах. Пізнавальний фільм можна буде також замовити для широкого показу у кінозалах «Адреналін Сіті» та інших кінотеатрів Волині, що актуально для студентської і учнівської молоді. Буде фільм і в Інтернеті, уточнюють автори, але через якийсь час…

Сергій Мельниківський.

На фото Сергія Цюриця: моменти презентації.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%