Множимо на 2, ділимо на 3…

Множимо на 2, ділимо на 3… Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 28 грудня закликав бізнес забезпечити виплату своїм працівникам заробітної плати у 2017 р. на рівні, не меншому, ніж мінімальна у 3200 гривень.


Щоправда, урядові аналітики не проаналізували, скільки реально бізнесменів здатні це зробити, щоб не довести до банкрутства свої підприємства  – особливо малого і середнього бізнесу.

«Для бюджетної сфери у країні є достатньо коштів для виплати заробітної плати і лікарям, і вчителям, і усім іншим бюджетним категоріям!», – цитує Володимира Гройсмана урядова прес-служба.

Він також нагадав, що у Держбюджеті на 2017 рік прийнято рішення про підвищення першого тарифного розряду до 1600 грн. Таким чином, заробітна плата буде нараховуватися не від 1335 грн, як було раніше, а від 1600 грн.

Прем’єр-міністр застеріг роботодавців від зловживань, наприклад щодо оформлення працівника на півставки, неповний робочий день, нагадавши, що було розширено повноваження органів влади, у тому числі органів місцевого самоврядування, щодо перевірок на підприємствах.

«Виявлене неспівпадіння у тому, що людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний, каратиметься штрафом у сотні тисяч гривень. За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції!», – попередив глава КМУ.

Щоправда, урядово-парламентська ініціатива удвічі збільшити розмір мінімальної зарплати на практиці вже обернулася девальвацією гривні та зростанням цін на товари та послуги. Крім цього, з 1 січня стануть безробітними сотні «непотрібних» співробітників різноманітних установ та організацій приватної сфери. Тому індекс 3200 – це зовсім не безальтернативне благо, на яке сподіваються в Києві. Колив  країні (і на Волині зокрема) немає економічного ресурсу покращувати рівень житла, штучне зростання мінімальної зарплатні реально призведе до галопуючої інфляції і масового безробіття.

Світлана КОМА.

Карикатура Ігоря Лук’янченка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%