Афганці: двічі фронтовики

Афганці: двічі фронтовики

З нагоди 37-ї річниці введення радянських військ Демократичну Республіку Афганістан у Луцьку згадали загиблих афганців та говорили про проблеми. Одні з них тягнуться десятиріччями, інші виникли в ході участі ветеранів в війні на Сході України.


Покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбулося 27 грудня ц. р. на Меморіалі «Вічна Слава».

Учасники заходу згадали та вшанували загиблих. Також присутні віддали шану бійцям АТО, які на Сході України захищають Батьківщину, серед яких є й воїни-афганці.

Зі слів депутата обласної ради від фракції УКРОП, голови облорганізації «Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану» Григорія Павловича, воїнам-інтернаціоналістам доводиться бути міцною організацією, аби відстоювати свої права.
 
«Держава ставить перед нами серйозні виклики. Зокрема, цього року Верховна рада України хотіла на законодавчому рівні ухвалити зміни й скинути фінансування наших пільг на місцеві бюджети. А це означає автоматичне скасування соціальної допомоги, бо область не потягне нову велику кількість пільговиків. Тому під Верховною Радою відбулася Всеукраїнська попереджувальна акція, до якої долучилися й волиняни. Так, нас «прощупують» чи ми «прогнемося». Але ми не прогнулися тоді, - не прогнемося й зараз. Якщо ж київські чиновники хочуть навести лад із пільгами, то хай дають адресну допомогу й проблеми зникнуть», – цитує Григорія Павловича прес-служба облради.

Керівник ветеранської організації афганців, як акцентувала Агенція «Волинські новини», підняв ще одну проблему – черги на житло:

«Зі слів Григорія Павловича, за останні 4 роки в Луцьку нікому зі Спілки не дали житло. Натомість є сім'ї, де афганці-інваліди померли, а їхні сім'ї лишилися без помешкань».

Протягом 1979-1989 рр. у ДРА загинули 70 волинян, кілька й досі вважаються такими, що пропали безвісти. Загалом через пекло війни в Афганістані пройшло понад 2 тис. волинян.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Агенції «Волинські новини»: виступає Григорій Павлович.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%