Виставка національних вишиванок у парламенті

Виставка національних вишиванок у парламенті

У парламенті  відбулася виставка національних вишиваних сорочок Борщівського району Тернопільської області з колекції Віри Матковської «Українська вишиванка — наш генетичний код», - інформує Верховна рада України.

Дбаючи про збереження українських традицій, колекціонер зуміла зібрати унікальні зразки святкових жіночих та чоловічих сорочок чи не з кожного села Борщівського району Тернопільщини.

Колекція Віри Матковської налічує понад півтори тисячі унікальних пам’яток, що мають виняткову історичну та мистецьку цінність. Вирізняються вони унікальними архаїчними орнаментами та технікою вишивки.

Особливістю колекції, що виокремлює її з-поміж музейних та інших приватних збірок українського народного мистецтва, є присутність в ній сорочок середини XX ст. Ця група пам’яток ще не стала належним предметом зацікавлення музейних працівників та мистецтвознавців, адже Віра Матковська чи не найперша звернула на них увагу.

Найдавніші пам’ятки в колекції датовані кінцем ХІХ ст. Це неперевершені за своєю оригінальністю та мистецькими якостями зразки весільних і святкових жіночих сорочок, що стали вже хрестоматійними раритетами не лише в Україні, а й далеко за її межами. Ними здавна захоплювалися художники, етнографи, поціновувачі народного мистецтва, відзначаючи неповторність техніки та орнаментальне розмаїття, витворене за допомогою голки й вовняної нитки чорного кольору. Вже на початку ХХ ст. білі сорочки з чорними рукавами справляли незабутнє враження на іноземних мандрівників та туристів.

Організаторами виставки виступили Інна Силантьєва та Вілена Воронова.

Виставку  відвідали народні депутати України з різних фракцій.

Фото офіційного веб-порталу Верховної ради України.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%