«Трансплантація не просто операція… це – диво»

«Трансплантація не просто операція… це – диво»

Трансплантація органів: хто надає згоду, – в прямому ефірі ток-шоу Шустер LIVE 23 грудня.
Як повинна розвиватися українська медицина, який із варіантів законопроектів є найбільш прийнятним для нашого суспільства. На ці та інші питання намагалися знайти відповіді учасники ток-шоу Шустер LIVE.
Борис Тодуров, генеральний директор Інституту серця МОЗ України в прямому ефірі Шустер LIVE: «Практика показує, що найкращий механізм – презумпція згоди. В Білорусії такий закон прийняли 5 років тому (це означає, що якщо за життя людина не дала активної незгоди, то вона автоматично стає донором). Зараз ми годуємо білоруську медицину на мільйони доларів, хоч самі зробили операцію з пересадки першими – 16 років тому».
Олег Котенко, завідуючий відділенням трансплантації та хірургії печінки Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова в ефірі сказав: «Мені здається для того, щоб вирішити проблему трансплантації в Україні, необхідно щоб кожен з нас поставив себе на місце людини, якій необхідна трансплантація. І якщо сьогодні питання стоїть між двома системами: презумпцією згоди і незгоди. То як показує досвід розвинених країн, обидві ці системи можуть бути ефективними». 
Рубен Зограб`ян, Керівник відділення трансплантації нирки Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова в прямому ефірі відзначив: «Сьогодні в студії 70% глядачів сказали, що були би згодні стати донорами. Але коли ми говоримо з реальними родичами хворих, погоджуються 10-15%. Тому ми підтримуємо презумпцію згоди – щоб сама людина вирішувала долю своїх органів, а не родичі».
Гавриїл Ковтун в прямому ефірі Шустер LIVE: «Я безпосередньо займаюся трансплантацією і можу розповісти про цей метод: це не просто операція, це не просто методика лікування пацієнтів, це – диво». 
Наш кор.
Повністю програму дивіться на офіційному YouTube-каналі студії
Ток-шоу Шустер LIVE виходить в ефір щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі 3S.tv
Шустер LIVE. Будні в ефірі з понеділка по четвер о 20:30 (повтор о 9:00 ранку)

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%