«За веру и волю»

«За веру и волю»

Куди поділися нагороджені медалями «За веру и волю» бандватажками «ЛНР» кадрові російські спецпризначенці Євгєній Єрофєєв і Алєксандр Алєксандров?


Їх знешкодили ввійськовослужбовці 92 ОМБР Збройних сил України 16 травня 2015 р. біля м. Шастя на Луганщині. В ході знешкодження диверсійно-розвідувальної групи ворога поліг смертю Героя український сержант Вадим Пугачов. Натомість із пораненнями в полон захопили капітана Головного розвідувального управління ЗС РФ Євгєнія Єрофєєва і сержанта-спецпризначенця Алєксандра Алєксандрова. Спочатку вони не заперечували, що були кадровими військовослужбовцями країни-агресора, але потім заявили, що ніби то на початку 2015-го звільнилися зі служби і як добровольці вступили в т. з.в «Луганську народну міліцію».

Утім, в суді було однозначно доведено: обидва – виконували наказ Генштабу ЗС РФ, а тому заслужили на максимальне покарання. 18 квітня 2016 р. їх засудили до 14 років позбавлення волі.

Але у справу втрутилася політика. Тому українська влада за сприяння світової спільноти вирішила обміняти Єрофєєва і Алєксандрова на полонену українську льотчицю-добровольця Надію Савченко. 25 травня 2016 р. Президент України Петро Порошенко спеціальним указом помилував обох засуджених. Відповідне рішення ухвалив і Президент РФ Владімір Путін. Того ж дня спеціальними літаками провели обмін помилуваними...

І якщо подальша доля Надії Савченко – народного депутата України і Героя України – відома і не потребує коментарів, то що ж сталося з Євгенією Єрофєєвим і Алєксандром Алєксандровим?

Про них уже всі забули. І в Україні, і в Росії.

«Ми вірили, що нікого не залишать. Всі над цим працювали, щоб їх повернути сюди. І ось настав цей день», – сказала дружина сержанта Алєксандрова Єкатєріна, яка раніше заявляла, що вже давно розлучилася з безталанним воякою...

Літаком Ан-148 ВПС ЗС РФ із українського аеродрому в Гостомелі капітана і сержанта доставили в московський аеропорт «Внуково», звідки переправили на летовище в Тольятті. Там їх і чекали дружини. Більш ні з ким ФСБ спілкуватися їм не дозволила...

А де вони зараз?

Спочатку виникли повідомлення, ніби 30 травня 2016 р. Євгєнія Єрофєєва вбили біля його власного будинку під час ранкової пробіжки. Потім достеменна інформація заперечила цей факт.

У жовтні минулого року адвокат капітана – Оксана Соколовська – розповіла:

«Він живий, здоровий і на волі. Ми – не близькі друзі, щоб постійно контактувати, але мені відомо, що з ним усе добре. Було проведено додаткові медичні втручання, бо російські хірурги вважають, що Євгенію Єрофєєву в Україні надали погшану медичну допомогу».

 «Я знаю, що в мого підзахисного є родина і робота. Ніяких проблем із законом на території Росії в нього також немає», – додав адвокат Алєксандра Алєксандрова Вадім Рибкін.

Обидва адвокати зауважили, що капітан і сержант в спецназі ГРУ РФ більше не служать.

Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: скромна зустріч професійних убивць Єрофєєва і Алєксандрова в Тольятті.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%