То якого числа Різдво Христове?

То якого числа Різдво Христове?

Суперечність між різними календарями привернула увагу служителів Церкви.


1 січня 2017 р. у храмах Волині священнослужителі і миряни підносили молитву, щоб Господь «благословив вінець наступаючого року благістю Своєю».  У Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату недільну Службу Божу та молебень на Новий рік очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Привітавши учасників Відправи з новоліттям, владика висловив жаль щодо незручності одночасного побутування в Україні різних календарів. Щороку в різдвяний період посилюються дискусії – якого дня відзначати народження Ісуса Христа, показуючи, за словами високопреосвященного, певне «роздвоєння», – розповідає прес-служба єпархії.

Архієрей не перестає дивуватися дивній звичці-традиції: Новий рік наші люди відзначають 1 січня з усім світом, порушуючи Пилипівку. Різдво Христове – 7-го, але літочислення ведеться від цієї священної події.

«Православним українцям треба шукати вихід із цієї складної проблеми. Має прийти розуміння – як її вирішити так, аби це не призвело до розколів у Церкві!», – підкреслив митрополит Михаїл.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби Волинської єпархії УПЦ КП: під час Богослужіння та проповіді.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%