Всеукраїнське гран-прі – юним волинянам

Всеукраїнське гран-прі – юним волинянам

Це літо, що вже встигло стати історією, учасники танцювального колективу «Вертуни» із Гіркої Полонки Луцького р-ну запам’ятають назавжди: на базі дитячого оздоровчого центру «Орлятко», що в Генічеському р-ні Херсонщини, відбувся XIV Всеукраїнський фестиваль творчості дітей села «Селянські зірочки», де «Вертуни» просто... стали найкращими

А було все так. Потяг «Ковель – Сімферополь» помчав своїх маленьких пасажирів разом із їхнім керівником Вікторією Лопановою, батьками й чималим багажем на море. Із «Вертунами» тоді подорожували талановиті діти-вокалісти Аліна Урбан та Ангеліна Кустарник зі своїм наставником. Мабуть, провідниці потяга ще не їздили у такому веселому вагоні, адже під час подорожі діти встигли прослухати музичний репертуар молодіжних груп, пограти у телефонні та настільні ігри, а також попрактикуватися у вмінні танцювати у поїзді. 
Тепер – про фестиваль. Цього року сюди завітали талановиті діти сільської місцевості з Миколаївської, Дніпропетровської, Львівської, Київської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Харківської та Херсонської областей.
Протягом кількох днів конкурсанти змагались у номінаціях: народний та естрадний спів, народна та сучасна хореографія, у вікових категоріях: 6-10, 11-14 та 15-18 років. Наймолодші учасники фестивалю від 2-х років мали змогу взяти участь у конкурсі «Крихітка-Талант».
Під час фестивалю викладачі кафедри хореографії Херсонського училища культури провели майстер-класи для керівників та учасників колективів за такими темами: «Танцювальна культура Кубані» та «Джаз-фанк».
Витримка, наполегливість та шалена підтримка батьків допомогли «Вертунам» здобути цілком заслужене гран-прі. Наші вокалісти отримали дипломи за перше та друге місця, а маленькі учасники Владислав Левицький та Анна Кривич – звання «Містер Романтик» та «Міс Дзвінкоголоса». Фінальний концерт став логічним завершенням цього насиченого емоціями конкурсного дня. Ну а з переможним кубком та подарунками від організаторів фестивалю хотіли сфотографуватись абсолютно всі учасники конкурсу. 
Звісно, то в першу чергу заслуга дітей та вчителів. Але без сторонньої допомоги у такій справі не обійтися. Тож підтримали колектив Гіркополонківський сільський голова Олександр Перванчук та директор СГГП «Рать» Віктор Шумський. 
Позаду – фестиваль, попереду – звичайні будні. Знову у затишній дзеркальній залі на занятті середньої групи десяток дітей сумлінно та по-своєму пустотливо виконують підготовчі вправи і з нетерпінням очікують, коли ж дійде безпосередньо до вивчення нових танцювальних рухів, які вони згодом майстерно продемонструють на великій сцені.
Наш кор.
На фото: щасливі переможці та їхні нагороди.

До слова. 
Спочатку у колективі було близько 30 дітей однієї вікової категорії. Сьогодні там займається 60 діток, переважно – учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Гірка Полонка. Тричі на тиждень у танцювальному класі своїх вихованців чекає викладач хореографії – Вікторія Лопанова, завідувач районного відділу аматорського мистецтва та народної творчості, при якому діє сектор музично-хорового мистецтва та шкіл естетичного виховання. Це їй вдалося прищепити дітям любов до танцю, розкрити красу пластики рухів. Навколо колективу гуртувалися батьки, активісти сільської громади, став допомагати директор школи Василь Мацялко, згадані сільський голова та знаний в області підприємець.
Основу репертуару колективу «Вертуни» становлять українські народні, а також танці інших народів світу. У творчому доробку його учасників серед  постановок  «Перші кроки», «Гуляночка», «Скакунець», «Пригоди у стилі Кантрі», «Полісяночка». 
Спочатку любов глядачів колектив завоював на рідній сцені Будинку культури с. Гірка Полонка під час різноманітних свят. Згодом діти дарували свої доробки творчості мешканцям Луцька. Вперше цього року «Вертуни» стали учасниками фестивалю народної творчості «Рожищенська мальованка», а тепер у переліку досягнень – гран-прі фестивалю «Селянські зірочки». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%