Христос Рождається! Славімо Його!

Христос Рождається! Славімо Його!

Тези Різдвяного послання Преосвященнішого Нафанаїла, єпископа Волинського і Луцького УПЦ  Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним чадам Волинської єпархії Української Православної Церкви.
Христос Рождається!
Різдво Христове принесло у світ велику радість! Здійснилась обітниця про те, що сім’я жінки зітре голову змія. Небесний вісник, який явився пастухам, сказав: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям: «бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, котрий є Христос Господь» (Лк. 2:10-11). І цю велику радість ангели сповіщають своїм славослів’ям: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2:14).
Але, Господи, де цей мир, коли навколо нас ворожнеча. Так! Є цей мир на землі, – і цей мир від Бога! «Христос є мир наш!» (Ефес. 2:14), – говорить апостол, промовляючи в той час, коли навколо нього кипить неймовірна злоба ворогів.
Отож, прийдіть за покликом Церкви! Прийдіть і зрадіймо Господу, відкриваючи справжню таємницю про те, що «Зруйновано основи огорожі. Полум’яна зброя відступає, і херувими відступають від дерева життя і ми райської їжі причащаємось…» (Стихира Різдвяної вечірні).
Прийдіть! Зрадіймо Господу і поклонімось, немов смиренні пастухи, і дари принесімо, як мудрі волхви, за це дивне світло величного пізнання, – пізнання Бога, пізнання цього миру, принесеного спокутою, пізнання життя, смерті й того, що після смерті. Тому що воістину, «Різдво Твоє, Христе Боже наш, принесло світло пізнання цілому світові!».
Де ж нам знайти це світло розуміння? Де знайти і отримати, і засвоїти таємницю примирення і спокути, благодать Духа Святого, доступ до Божества, прощення гріхів, безпомилкове та вірне керівництво життям, де ми могли б сказати: «З нами Бог, Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Начальник миру» (Іс. 9:5). Де і коли, сповнившись цього розуміння, з’єднуючись з Богом та Визволителем, ми зможемо отримати в душі той мир, який вищий за всякий розум? Мир, який, незважаючи на суєту, злобу та підступність серед людей, подібно до глибин морських, завжди і незмінно вірний собі і непохитний?
Царство Христове, як Він Сам сказав, «…не від світу цього» (Іоанн. 18:36). Воно «…всередині нас» (Лк. 17:21), в правій вірі, в щирому благочесті, в чистій совісті, в прилученні до Бога, «…в праведності, мирі і радості у Святому Дусі» (Рим. 14:17). Воно в певній мірі і поза нами, а зберігає його Церква Христова. Тут, в Церкві, – надійний сховок від всього, що порушує душевний спокій, тут люди хвалились навіть скорботами і раділи навіть в стражданнях, тут вони були в мирі і спокої духу в усіх своїх втратах, тут вічно буде віддаватись слава Богу на Небесах, звідси завжди буде сходити мир на Землю, тут завжди буде можливість для людини стати чадом благовоління Божого.
А поза Церквою і Євангелієм – вічна буря, хвилювання і розбрат. Цю істину підтвердила історія людства ясніше дня. Отож нехай не тривожиться серце наше, бачачи невлаштованість в житті людському: і серед них, і незважаючи на них буде зростати безупинно Царство Боже, слава, мир і благовоління. Його не можна привести і насадити насильно, не можна силою примусити яблуню одразу дати плід. Царство Боже, за словом Христовим, подібне до закваски, яку жінка поклала до тіста (Мф. 13:33), поки воно все не підійметься повільно і поступово. Його зростання – зростання моральне і духовне, захоплює кожну окремо взяту людину, а через це поступово перетворює і підносить, як закваска тісто, все людство. Пригорнімося ж з дитячою довірою і любов’ю до Бога і Його закону, до Спасителя нашого, Його Святої Церкви, до Духа Святого і Його таїнств: і мир,  глибокий, невід’ємний мир буде жеребом нашим посеред видимого безладдя земного життя.
В світлий день Різдва Богочоловіка виповнилось прадавнє біблійне слово: «Бо, коли усе оточувала тиха безмовність, і ніч у своєму плині досягла середини,  зійшло з небес від царствених престолів на середину погибельної землі всемогутнє слово Твоє» (Прем. Сол. 18:14-15). З Різдвом Бога-Слова земля наша вже не загибла, а спасенна. З Богом на Землі – не царство злоби і прокляття, а Царство Божої любові, слави, миру і благословення.  
Вітаю вас, улюблені у Господі всечесні пастирі, чесне чернецтво, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового! Нехай зміцнюється наша віра, множиться любов і не зменшується надія. «Зростайте в благодаті і пізнанні Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа. Йому слава і нині, й у день вічний. Амінь.» (2Петр. 3:18). 
Христос із небес, зустрічайте! 
З архіпастирським благословенням
+ НАФАНАЇЛ,
єпископ Волинський 
і Луцький
Різдво Христове  2017 р., м. Луцьк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%