Президентський візит

Президентський візит

Візит Президента України Віктора Януковича на Волинь відбувся. На нашу землю Віктор Федорович прилетів гелікоптером, котрий приземлився на території Луцького військового аеродрому. Чи не добрий це знак для тих, хто сподівається, що в області таки вдасться реалізувати проект щодо будівництва луцького аеропорту?.. Тим паче, що зовсім недавно німецькі інвестори задекларували намір збудувати регіональний аеропорт на базі саме військового аеродрому, що в обласному центрі.

Зустрічали главу держави без транспарантів та партійних прапорів, а, як і годиться в українців, – хлібом-сіллю. Із офіційних осіб – голова облдержадміністрації Борис Клімчук, голова обласної ради Володимир Войтович, Луцький міський голова Микола Романюк, начальник управління СБУ у Волинській області Володимир Мельникович, начальник УМВСУ у Волинській області генерал-майор міліції Олександр Терещук, прокурор області Андрій Парака . У місті можна було побачити лише білборди та сіті-лайти з написом «Волиняни вітають Президента України Віктора Януковича» – на фоні калини та синьо-жовтого полотна. Словом, усе по-європейськи, без фанатизму.
Перший пункт зупинки Президента – державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор». Із керівником заводу, до речі, Віктор Федорович зустрічався не так давно: нещодавно (24 серпня з нагоди Дня незалежності) в столиці присвоював директорові ДП «Мотор» Миколі Матрунчику звання Героя України. Підприємство, яке очолює Микола Матрунчик, – одне зі стратегічних у розвитку авіаційної галузі країни, адже тут здійснюють ремонт турбореактивних двигунів 4-го покоління. Зокрема – повний капітальний ремонт авіаційних двигунів, а також агрегатів паливної і електроавтоматики практично для всіх видів фронтової авіації Збройних сил України (бомбардувальника Су-24, винищувачів Су-27, МіГ-29 )та капітальний ремонт агрегатів паливної автоматики до двигунів Д-30КП (КП-2) для літаків Іл-76. Унікальне щодо повноти здійснення комплексу капітального ремонту на власних виробничих площах підприємство функціонує з 1938 р. (!). Нині тут трудиться майже тисяча працівників. У намірах керівництва – збільшення кількості робочих місць, адже тут планують створити дільницю з виготовлення запчастин. Перебуваючи на території «Мотору», Віктор Федорович не лише оглянув потужності підприємства й ознайомився з продукцією заводу, а й поспілкувався з трудовим колективом. Зокрема наголосив, що зацікавлений у тому, аби Збройні сили України були потужними, військово-промисловий комплекс (також і це підприємство) розвивався в інтересах держави. 
Тим часом, поки Віктор Янукович оглядав ДП «Мотор», журналісти прибули на територію обласної лікарні. А позаяк приїхали раніше, то мали змогу без поспіху оглянути лікувально-діагностичний центр. 
Чому в графік робочої поїздки втрапив саме цей об’єкт? Насправді, для цього була більш ніж поважна причина. Адже саме за особистим дорученням Президента України Віктора Януковича було виділено 30 млн грн на закупівлю новітнього обладнання для обласної лікарні. Зокрема – 18 млн грн державної субвенції для придбання новітньої агіографічної установки та 16-зрізового томографа. Згодом – ще 18 млн субвенції на потужний магнітно-резонансний томограф. 
Мало того, 30 млн із державної казни було виділено й для міської клінічної лікарні, на базі якої обладнують другий ургентний кардіоцентр на Волині. Згодом головний лікар Луцької міської лікарні Лариса Духневич скаже: таких державних інвестицій задля придбання лише діагностичного обладнання за часів незалежності в області не пам’ятають. 
Варто зазначити, що віднедавна гордість колективу медустанови – нова лабораторія, де є можливість робити тисячу аналізів за годину, відтак за зміну тут роблять 7 тис. аналізів. Усі процеси в лабораторії – автоматизовані. Діагностику тут здійснюють на рівні клітини, відтак, наприклад, можуть виявляти онкозахворювання на дуже ранніх стадіях. 
Новостворений центр «нашпигований» новітньою технікою: рентген-апарат, магнітно-резонансний томограф, сучасне обладнання для УЗД, кабінет стрес-тестів... Завдяки обладнанню, що дає можливість здійснювати якісну кардіо-діагностику, лікувати захворювання серця, проводити унікальні оперативні втручання і вчасно запобігати інвалідності, тут фактично здійснили прорив. Головний успіх роботи кардіологів обласної лікарні: за два останні роки вони досягли нульового показника смертності від захворювань серця. Провідні фахівці держави визнають: це – показовий та відмінний показник. 
«Вам може здатися, що обласна лікарня не має потреби в таких масштабних інвестиціях, що в нас нема стільки пацієнтів. Але – щороку в нас лікується 28 тисяч пацієнтів. Якщо подивитися на облік хворих, то тут щодня перебуває 6 тисяч людей!» – переконує головний лікар Іван Сидор.
Поки товариство очікувало на главу держави, до медичної установи прибула міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова. У супроводі начальника профільного облуправління облдержадміністрації Ігоря Ващенюка та заступника голови облдержадміністрації Олександра Курилюка, головного лікаря обласної лікарні Івана Сидора попрямувала на оглядини закладу. Відомо, що цього дня Раїса Василівна побувала й на будмайданчику обласного перинатального центру. Згодом вона оцінить побачене так: це справжнє дитяче медичне містечко, адже зводять не тільки центр, але й пологовий будинок і навіть церкву.
Президент завітав до обласної лікарні після 12-ї. Оглянувши лікувально-діагностичний центр, у супроводі представників міністерств та відомств, місцевої влади провів коротку прес-конференцію. 
Розмова з главою держави відбувалася у внутрішньому критому дворику. На гаранта Конституції там чекали не лише медійники, а й колектив діагностичного центру. Присутність персоналу в білих халатах Іван Сидор пояснив просто: «Це ті люди, які справді роблять диво». 
Привітавшись із медпрацівниками, Віктор Федорович одразу взявся відповідати на запитання волинських журналістів. 
Власкор газети «Урядовий кур’єр» Валерій Мельник запитав Президента про намір щодо залучення інвестицій в економіку держави. 
Можливості держави щодо залучення інвестицій зумовлені інвестиційними потребами, вважає Віктор Янукович: «Сьогодні Україна переробляє близько 20% власної продукції. А решта 80% – це той обсяг, який чекає інвестицій. Стимулювання інвестиційної діяльності держави – це шлях до розвитку. Безумовно, повинні бути мотивації на рівні держави. Нині створені умови для державно-приватного партнерства».
Однак, на думку глави держави, умови ведення бізнесу повинні постійно спрощуватися. Інакше інвестор не матиме інтересу. Приріст у залученні інвестицій Україна фіксує щороку. Однак цього мало, зазначає Президент. А от гарантією державних інвестицій мають стати доступні кредити. «Ми поставили завдання: аби державні кредити були доступні нашим підприємцям. Із року в рік скорочуємо процентні ставки кредитів. Зараз вони поки що великі – на рівні 17-18%. А тому плануємо до кінця цього року знизити процентні ставки до 14-ти відсотків! 2014-го – до 10-11 відсотків!» – повідомив Віктор Янукович. 
Кажучи про умови для ведення бізнесу в Україні, Президент наголосив: національним пріоритетом наступного року стане будівництво доріг. На рівні пріоритетів відбуватиметься й інвестування цього напрямку. 
Рівень заробітної плати громадян – чи не головне питання з тих, з яким завжди звертаються до влади. Він, на переконання Президента, залежить від рівня розвитку економіки та ефективності роботи господарського комплексу.
У приклад іншим господарям Віктор Янукович під час перебування в Луцьку поставив директора ДП «Луцький ремонтний завод «Мотор» Миколу Матрунчика. Відповідаючи на запитання головного редактора райгазети «Колос» Валентини Петрощук щодо заробітної плати, глава держави зазначив: 
– Я сьогодні побував на чудовому підприємстві тут, на Волині. Це яскравий приклад, коли є господарник і є колектив, який знаходить можливості піднімати виробництво. А відтак зростає і заробітна плата. Щодо державної політики… Безумовно, вона спрямована на покращення життя людей. Перш за все – їхнього матеріального добробуту. Тому, починаючи із 2010-го, ми підняли рівень заробітних плат у середньому по Україні на 62%. Від стану справ з виплатою заробітної плати залежить і пенсійне забезпечення. Ми повинні робити все, щоб люди, які все життя працювали в різних галузях – на виробництві, в селі, на землі, постійно бачили, що держава про них піклується.
Реформування неможливе без поступового збільшення обсягів фінансування медичної галузі, наголосив Президент у відповідь на запитання репортера інтернет-видання «ВолиньPOST» Юлії Шрамко:
– Модернізація галузі охорони здоров’я – це безкінечний процес. Навіть найсучасніші країни нині не припинили модернізації системи охорони здоров’я. адже технології, що постійно йдуть уперед, просто не дозволяють чинити інакше. Ми зробили лише перші кроки в цьому напрямку. Свідомо визначили цей пріоритет, тому що кожній людині, крім заробітної плати, потрібна ще й якість життя. А вона буде тоді, коли людина буде здоровою. 
Окрему увагу під час розмови у стінах обласної лікарні приділили й необхідності будівництва перинатальних центрів. Для волинян ця тема – особлива. Адже досі наш обласний центр залишається чи не єдиним в Україні, де функції обласного пологового будинку фактично виконує міський. З огляду на те, що за народжуваністю ми задніх не пасемо, а наші фахівці давно працюють за провідними міжнародними програмами, що опікуються здоров’ям матері та дитини, перинатальний центр, будівництво якого триває, – об’єкт першої необхідності на Волині. Під час візиту Президента неодноразово звучало запевнення, що у 2014-му заклад, на будівництво якого залучені не лише кошти національного проекту «Нове життя», а й фінансування обласного бюджету та кошти благодійного фонду.
Того, що швидка допомога в Україні ще не зовсім «швидка», Віктор Янукович не приховував. Зазначив: часто чує справедливу критику: «Ця система відбудовується. Прийнято відповідний закон. Маємо завдання значно збільшити кількість швидких допомог. Практично всі вони забезпечені необхідними препаратами та обладнанням. Ми добре розуміємо, що швидко не буває. Треба працювати кожен рік».
Волиняни, до речі, так і роблять. Голова облдержадміністрації Борис Клімчук згодом пояснив: купуємо обладнання та автомобілі, не чекаючи фінансування з Києва.
Окрема глава держави спинився і на проблемі збільшення заробітної плати лікарському персоналу:
– Успіх медичної реформи залежить від того, які соціальні гарантії мають медичні працівники. Це мета, яку ми поставили перед собою, крок за кроком будемо йти до неї в напрямку збільшення заробітної плати медичних працівників. Це – принцип державної політики, з якими ми поступово виходитимемо на високі європейські стандарти. До речі, середня заробітна плата лікаря – 4 тисячі 200 гривень. Не помиляюсь? – звернувся Віктор Федорович до працівниць діагностичного центру, котрі стояли поруч. 
«Не помиляєтесь», – відповів головний лікар Іван Сидор. 
«А починали з 1200, півтори тисячі… – продовжив Президент. – Це для нас дуже важливо, бо на плечах медичних працівників – велика відповідальність. Вони щодня дивляться в очі хворим, які чекають допомоги».
За цим прес-секретар Президента Україна Дарка Чепак подякувала учасникам розмови. 
Однак після завершення короткої прес-конференції Президент України не одразу покинув внутрішній дворик. Кілька хвилин часу виділив для неформальної, теплої розмови із працівниками діагностичного центру. А за воротами медзакладу на главу держави чекали лучани… Віддавши охороні піджак, Віктор Федорович таки спинився, аби порозмовляти з мешканцями міста. Бесіда була короткою, але відвертою. Згодом, під час наради в облдержадміністрації, Президент прокоментує цю зустріч: «Я сказав людям, що дуже добре, коли нас справедливо критикують, і погано, коли – несправедливо. Бо будь-яка несправедливість – неприємна». 
Залишивши територію обласної лікарні (а глава держави пересувався містом у мікроавтобусі «Шевроле») Віктор Янукович рушив до Музею Волинської ікони. Цей заклад, який акумулював перлини волинської школи іконопису, приймав чимало поважних гостей. За період існування музей відвідало 170 тисяч людей, серед них і президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко… Тепер і Віктор Янукович. 
Про унікальні сакральні пам’ятки Вікторові Федоровичу розповідала хранителька музею – директор Тетяна Єлісеєва. Найбільше часу глава держави приділив творам іконопису, автором яких є волинський митець Йов Кондзелевич. А помолився Президент України біля образу Холмської Божої Матері. І це – символічно, адже ця древня візантійська пам’ятка сакрального мистецтва ХІ-ХІІ ст., що є найдавнішою іконою в Україні, зберігається на Волині з 2000 р., – символ єднання. Коли її творили, християни були єдиними. Тому такі символи для України, яка часто грішить різновекторністю та розбратом, особливо цінні.
З інтересом Віктор Федорович ознайомився і з експозицією творів Йова Кондзелевича.
Олена ЛІВІЦЬКА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%