Поліпшувати якість життя

Поліпшувати якість життя

Серед основних завдань державної служби зайнятості, зокрема й Волинської, – реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо підвищення якості життя кожної людини. Законодавчі зміни, які відбуваються останні два роки, свідчать саме про це. Зокрема з 2011 р. громадяни нашої держави мають право реєструватися в будь-якому центрі зайнятості та шукати там роботу незалежно від офіційної реєстрації місця проживання.

«Усі проекти, які ми реалізуємо, – розповіла під час семінару для фахівців міських та міськрайонних центрів зайнятості перший заступник директора обласної служби зайнятості Світлана Корецька, – спрямовані на працевлаштування як сільських жителів («Зимова агрошкола», «Школа підтримки культури і туризму»), так і міських (зокрема щодо створення ОСББ). Адже без роботи не може поліпшуватися життя». Тому так необхідно продовжувати працювати над легалізацією неформальної зайнятості. До речі, з цього питання вже відбулися круглі столи у Володимирі-Волинському, Любомлі, особливо гостро стоїть проблема юридичного оформлення членів селянських одноосібних господарств. 
За словами Світлани Миколаївни, треба звертатися не тільки до програм АПК, які підтримують селян-одноосібників, але й до проектів різноманітних громадських організацій, де також можливий пошук нових робочих місць. Наприклад, якщо сільська рада виграє якийсь грант, це і допомагає тимчасовому працевлаштуванню місцевих мешканців, і залучаються додаткові інвестиції в район. «Тому маєте чітко знати реєстр цих програм і проектів у підпорядкованих вам територіях», – звернулася до учасників семінару Світлана Корецька. 
Аби визначити, куди в першу чергу спрямовувати зусилля на розвиток зайнятості, Світлана Миколаївна на семінарі рекомендувала фахівцям служби створювати перелік тих населених пунктів, де відсутні робочі місця або є тільки бюджетна сфера (ФАП). Це має стати пріоритетним напрямком діяльності. 
Ще одне важливе завдання центрів зайнятості, про яке казав Президент під час візиту у м. Луцьк, – це стимулювання створення нових робочих місць. Тому так необхідна співпраця з роботодавцями. Як заохочення – надання компенсації Єдиного соціального внеску. Тож перший заступник керівника обласної служби зайнятості назвала тих, хто найактивніше працює в цьому напрямку: Володимир-Волинський міськрайонний центр зайнятості. 
Уже неодноразово йшлося про необхідність відродження навчально-виробничих комбінатів. Цьому сприятимуть детальне вивчення ринку праці, знову ж таки спілкування з роботодавцями, співпраця з управлінням освіти.
Світлана Корецька зачепила й питання ваучеризації. Особливу увагу слід приділити моніторингу навчальних закладів: чи з готовністю сприяють зайнятості, чи відмовляються брати на навчання, бо не хочуть мати мороку з документами на ваучер. 
Служба зайнятості працює комплексно, системно і різносторонньо. Тож важливий напрямок діяльності – професійне становлення молоді, її працевлаштування. Профорієнтаційна робота центрів зайнятості починається ще зі школи. Нині в 498 волинських  школах встановлено профтермінали, працюють мобільні профорієнтаційні центри. Нова форма співпраці з вишами краю – створення центрів кар’єри (є 10), головна мета яких – допомога у працевлаштуванні молоді. До речі, нині передовий досвід обласної служби зайнятості у створенні таких центрів вивчатимуть у всій Україні.
Директор обласного молодіжного центру праці Петро Лавринюк розповів слухачам семінару, як через розвиток інноваційних механізмів (як-от написання проектів) та вдосконалення співпраці (наприклад, за сприяння центрів зайнятості знайти партнерів у всіх районах) створити сприятливе середовище для зайнятості молоді. 
Як підсумок прозвучали слова Світлани Корецької, що станом на 1 вересня всі орієнтири  щодо зайнятості служба повністю виконала.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: ФАП у с. Заброди Ратнівського р-ну, відремонтований 2012-го завдяки здобутому європейському гранту.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%