Досягнення і розчарування

Досягнення і розчарування

Найуспішніші в минулому році – голова облради Ігор Палиця та народний депутат Ігор Гузь. Відкриття року – народний депутат Ірина Констанкевич. Найбільші розчарування – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, депутат облради Людмила Кирда та народний депутат України Ігор Лапін.
Чим запам’ятався політичний 2016 р. на Волині та чого очікувати від місцевих осередків політичних партій та регіональних політиків у нинішньому, 2017 році, розповіли експерти «Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» під час круглого столу «Політичні підсумки 2016 року: погляд експертів». 
Під час заходу керівник ЦПАВК Михайло Наход наголосив на основних тенденціях та особливостях, які супроводжували політичну Волинь у 2016 р.:
«Загалом спокійний рік, якщо спостерігати зі сторони, без особливих політичних потрясінь і конфліктів, із внутрішньою боротьбою у владі та дрібними інтригами. У 2016 р. ми спостерігали процеси завершення формування вертикалі виконавчої влади, які не відбулися без конфліктів. Продовжилось добровільне об’єднання громад в області, що було основною політичною темою року. Позачергові вибори в Маневицькому окрузі №23 відбулися без особливої конкурентності, тоді як перші вибори в об’єднаних громадах були досить цікавими для спостереження та аналізу. На кінець року в області встановився певний політичний баланс».
Оскільки подією №1 стали вибори в об’єднаних територіальних громадах, голова ЦПАВК наголосив, що у 2016 р. у Волинській обл. було утворено 10 нових ОТГ. У другій половині року відбулися вибори голів і рад нових громад (3 селищні – Шацька, Люблинецька, Заболоттівська та 7 сільських – Поромівська, Литовезька, Павлівська, Княгининівська, Прилісненська, Поворська, Дубівська), а в окремих громадах уже відбувся наступний етап децентралізаційного процесу, новий для регіону – вибори старост. 
Експерт Володимир Павлюк традиційно, уже сьомий рік поспіль, презентував результати експертного опитування щодо політичних підсумків року на Волині. Участь в опитуванні взяли 28 експертів, якими виступили політичні аналітики, громадські діячі, викладачі вищих навчальних закладів, журналісти, державні службовці.

«Найуспішнішими політиками області стали Ігор Палиця та Ігор Гузь. При цьому, якщо перший тримає відповідну позицію з 2015 р., то другий – за цей рік суттєво додав і має хороші перспективи щодо подальшої роботи не лише як обласний політик, але і як політик національного значення. Натомість, політиками, які у 2016 р. зазнали найбільше невдач, експерти вважають Володимира Гунчика, Людмилу Кирду та Ігоря Лапіна», – цитує Володимира Павлюка прес-служба ЦПАВК.
«Політиком-несподіванкою» 2016 року для опитаних стала новообраний народний депутат України Ірина Констанкевич. Також у цій номінації називали: лідера «Самопомочі» в облраді Михайла Імберовського, керівника фракції УКРОП, депутата облради В’ячеслава Рубльова, секретаря Луцької міськради Юлію Вусенко та новообрану голову об’єднаної Княгинінінської ОТГ Луцького р-ну Олену Твердохліб.
На завершення, експерти поділились своїм баченням політичної Волині у 2017 р.
Життя регіону у значній мірі буде залежати від політичної ситуації в країні. Конкуренція за вплив між головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та головою облради Ігорем Палицею, чий вплив тільки зростатиме, може посилитися:
«Команда голови облради і далі намагатиметься розширити свій вплив на усі процеси в області, але виконавча влада, при цьому, намагатиметься впливати на кадрові призначення в усіх сферах. Змін у керівництві облдержадміністрації поки очікувати не варто в силу «короткої лави запасних» та стабільності у роботі адміністрації. А конкуренція політичних команд на виборах в об’єднаних територіальних громадах може стати ще більш помітною».
Участь у підсумковому круглому столі взяли також керівник ГО «Лучани» Богдан Шиба, політолог Олександр Новосад, редактор інформаційного агентства «Конкурент», експерт ЦПАВК Андрій Лучик, помічниця народного депутата України Оксана Ютовець, представник ВО «Свобода» Петро Герасименко, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Катерина Шарпата, регіональний координатор ініціативи «Активна громада» Орися Харитонюк. 
Наш кор.
На фото Романа УСТИМЧУКА і Олени ЛЕВЧУК: найуспішніші політики року – Ігор Гузь та Ігор Палиця.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%