Чия земля на кордоні?

Чия земля на кордоні?

1 грудня 2016 р. на сесійному засіданні депутат облради від фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» оприлюднив запит. На думку обранця громади, військові прокурори безпідставно затіяли судову тяганину, намагаючись визнати недійсними понад 2000 земельних актів місцевих селян! А що з цього приводу думають у Військовій прокуратурі Західного регіону України?
Суть проблеми, як вважає депутат Юрій Гупало, в тому, що військова прокуратура вважає недійсними земельні акти, видані селянам із с. Гуща та Рівне Любомльського р-ну в часи Незалежної України, а керується… постановою Волинської обласної ради депутатів трудящих від 15 вересня 1946 р., якою людські наділи віддали прикордонникам.
Щоб з’ясувати мотиви саме таких дій правоохоронців у погонах, «Волинська газета» звернулася до Головного військового прокурора України, генерал-лейтенанта юстиції Анатолія Матіоса. На доручення Анатолія Васильовича відповідь надіслав перший заступник військового прокурора Західного регіону України підполковник юстиції Євген Білоусов.
Отже, 7 вересня 2016 р. військова прокуратура Луцького гарнізону «з метою здійснення посередництва інтересів держави» заявила, а Любомльський районний суд прийняв до провадження 7 позовних заяв «про визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки та їх повернення з незаконного володіння».

Причина?
«Зазначені земельні ділянки перебувають уздовж державного кордону України в районі Гущанської сільської ради Любомльського р-ну, перебувають у зоні облаштування і утримання інженерно-технічних споруд та огорож державного кордону, відносяться до земель оборони та входять до складу прикордонної смуги, що перебуває під охороною Луцького прикордонного загону», – пояснив підполковник юстиції Євген Білоусов.
Що далі? Прикордонники отримають право належним чином і на законних підставах використовувати ділянки для захисту західних рубежів України чи там будуть працювати селяни, вирощуючи врожаї чи збираючи сінокоси?
«Під час розгляду вказаних справ кожна зі сторін користується різними правами, а питання щодо законності чи недійсності державних актів на земельні ділянки остаточно буде вирішене судом за результатами оцінки всіх доказів», – деталізував перший заступник військового прокурора Західного регіону України.
Таким чином, тема, кому належить земля на кордоні в Любомльському р-ні, наразі залишається відкритою.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Романа УСТИМЧУКА: українські прикордонники на заставі «Рівне»; прикордонна земля – чия вона?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%