«ФРАНКО ФЕСТ»

«ФРАНКО ФЕСТ»

Упродовж 2016 року Україна вшановувала свого геніального громадянина – Івана Франка, ім’я якого закарбоване не тільки до літопису національного поступу, а й до золотої книги надбань людської цивілізації. Жоден із діячів нашої культури не може зрівнятися з Франком за всебічністю інтересів, енциклопедичністю знань та продуктивністю праці. 
Показати різнобічність та універсальність Франкових талантів, його спорідненість із викликами і настроями початку ХХІ століття, близькість до сучасної молоді – мета культурно-просвітницького проекту «ФРАНКО ФЕСТ», що об’єднав викладачів кафедри словесних дисциплін, кафедри іноземних мов, кафедри суспільних дисциплін та ініціативне студентство Луцького педагогічного коледжу. 
Учасники проекту працювали за різними напрямами. У рамках просвітницької платформи «Наука» були проведені Франкознавчі студії «Геній Івана Франка», що об’єднали дослідників за такими темами: «Іван Франко – український політик і державник», «Філологічна спадщина Івана Франка», «Іван Франко для дітей і про дітей». Студенти Юлія Ткачук, Олена Біліч, Ольга Бубенко, Наталя Дикса, Надія Філюк та ін. у своїх виступах показали унікальність й новаторство багатогранної діяльності Івана Франка як науковця-енциклопедиста, першого фахового політика, журналіста, етнографа, лінгвіста, педагога, письменника. 
Мистецький семінар-лекторій запросив любителів театру і кіно переглянути уривки кінофільмів, п’єс на основі творів Івана Франка, поділитися враженнями, переконатися, якими актуальними є сюжети, герої, ідеї «Захара Беркута», «Лиса Микити», «Украденого щастя».
Як по-сучасному звучать Франкові твори, вдалося показати фанатам поезії і музики у літературно-музичній композиції «Франко молодий для молоді». Від щирого серця та з юнацьким запалом вірші поета декламували студенти відділень «Початкове навчання» та «Дошкільне виховання» Тарас Луцюк, Ольга Бігунська, Оксана Гурин, Ірина Матеуш, Діана Прохніцька. Особливо вразили слухачів пісні на слова Івана Франка «Як почуєш вночі», «Човен», «Ти знаєш, знаєш», що їх у сучасному аранжуванні виконали студенти музичного відділення, зокрема Аліна Ярмолюк, Назарій Кривіцький.
«Франкоманія» – так назвав Клуб любителів книги своє засідання, присвячене видатному українцю. У форматі «неформального» спілкування студенти і викладачі коледжу, а також гості – представники молодіжної ініціативи «Книга і рушниця» – насолоджувалися сценічним читанням улюблених Франкових творів, дізналися цікаві факти з життєпису Івана Франка, які знайшов публіцист Олександр Бойченко. Найкреативніші учасники заходу Ольга Романюк, Іванна Панасюк, Оксана Ковальчук  та Матвій Сахно створили буктрейлери до творів Івана Франка «Мій злочин» та «Сойчине крило».

В усному журналі «Франко. Україна. Світ» студенти 1-А, 2-А, 2-Б, 4-Б груп відділення «Початкове навчання» розкрили багатогранність перекладацької діяльності Франка, яка охоплює близько 200 творів із 37 національних літератур 14-ма мовами. Звучали мовою оригіналу і українською мовою сонети англійських письменників Вільяма Шекспіра і Роберта Бернса, німецьких митців слова Готфріда Келлера, Куна Мейєра і Йогана Ґете, представника польської літератури Адама Міцкевича. Важливість висловлених авторами ідей підкреслили інсценізації уривків драм «Король Лір і його дочки», «Каїн», «Захар Беркут». Учасники дійства наголошували: ми можемо насолоджуватися перлинами світової літератури завдяки перекладам Івана Франка, адже він, за словами академіка Олександра Білецького, прорубав для українського народу «вікно» в усі сторони світу.
ФРАНКО ФЕСТ завершений, але відкриття студентською молоддю Івана Франка, що є генієм і гордістю української нації та сучасником України ХХІ століття, продовжується.
Тетяна Золотоверхова, 
студентка Луцького педагогічного коледжу.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%