Про дороги, квартири і "Лісовички"

Про дороги, квартири і

Уже стало доброю традицією для лісівників Волині до свого професійного свята відкривати новозбудовані дороги, котрі необхідні для заготівлі та транспортування деревини. До того ж, мають господарське, протипожежне та соціальне значення, адже з’єднують між собою віддалені села. 

Цьогоріч ввели в дію два відтинки лісових шляхів: у ДП «Цуманське ЛГ» Ківерцівського р-ну – «Карпилівка – Сильне» протяжністю 8 км, у ДП «Городоцьке ЛГ» Маневицького р-ну – «Городок – Градиськ» завдовжки 10 км. Попри негоду (а надворі лив дощ), розділити радість із працівниками лісових господарств та сільськими мешканцями завітали голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець, заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, начальник облуправління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник, а також представники місцевої влади. Не оминули свято і місцеві священики, які освячували дороги.
З вітальним словом до всіх учасників урочистостей звернувся Віктор Сівець:
– В Україні до кінця цього року плануємо здати тисячу кілометрів сучасних якісних лісових доріг із твердим покриттям, зокрема на Волині – ще 80 кілометрів. У 2014-му це вже буде загалом 1,5 тисячі, на Волині – 120 кілометрів. Щороку вкладаємо у таке спорудження приблизно 250 мільйонів гривень. Вартість одного кілометра – десь 180 тисяч.
Приєднався до слів високопосадовця і Віталій Карпюк: 
– Галузь лісового господарства – це один із тих напрямків економіки, який розвивається найвищими темпами. Підвищується заробітна плата, створюються нові робочі місця, вводяться лісові дороги. Дякуємо лісівникам, бо, будуючи шляхи, вони вирішують цим чимало соціальних питань. Звичайно, підтримуємо як можемо, виділяємо кошти з обласного бюджету. І надалі продовжуватимемо це робити. Вітаю зі святом усіх працівників лісу, дотичних до нього, хто дбає і береже його!
До речі, загальна вартість цих доріг сягає 5 млн 817 тис. грн, зокрема з обласного бюджету було виділено 1 млн 985 тис.
– У Карпилівку, напевно, востаннє комфортно їхав ще до війни князь Радзивілл, де в нього були мисливські угіддя, – мовив Богдан Колісник на відкритті дороги «Карпилівка – Сильне». –  Але нині завдяки державній політиці, де взято курс на будівництво доріг у лісах України, на Волині створено механізований загін із будівництва доріг, в якому є вся необхідна техніка (бульдозери, катки, екскаватори, потужні вантажівки тощо). Тож ми озброєні і технічно, і матеріально. Запевнюємо, що цей курс продовжуватиметься і надалі.
До вітань долучилася і місцева влада, зокрема голова Ківерцівської райдержадміністрації Зіновій Колісник подякував від усієї громади за створення таких доріг, які є дуже необхідними в першу чергу простим людям, а також підкреслив:
– Ми відчули підтримку Президента України, отримали гарантії, що наші дороги і далі ремонтуватимуться, будуватимуться.
Радіють також самі карпилівці:
– От добре зробили, тепер можна пройти, проїхати в сусіднє село. Бо раніше навіть техніка не допомагала. Доводилося об’їжджати вдвічі більшу відстань. Тепер маємо змогу частіше зустрічатися з близькими, друзями. Та й добре по ягоди-гриби ходити. Оце подарунок!
Скоротилася відстань нині між Городком та Градиськом Маневицького р-ну – аж на 40 км! Тепер і тут людям простіше та зручніше добиратися.
– За останні п’ять років на Волині побудовано 320 кілометрів лісових доріг, – зазначив під час урочистостей Богдан Колісник. – У першу чергу до спорудження беремо ті дороги, які з’єднують населені пункти, а також – де важкодоступні місця, де є стигла і перестигла деревина, її високий запас. 
Варто відмітити, що в країнах Євросоюзу на тисячу гектарів лісу мають як мінімум 30 км доріг, у нас, на жаль, поки 4 км. «Тож нам ще будувати і будувати!», – наголосив Віктор Сівець.
Ще один гарний подарунок волинянам зробили в облуправлінні лісового і мисливського господарства. У Маневицькому лісництві ДП «Маневицьке ЛГ» відкрили магазин-павільйон «Лісовичок», де кожен охочий може придбати екологічно чисту лісову продукцію, серед котрої – натуральні соки, консервовані грибочки, протерті з цукром ягоди, мед тощо. Таких «лісовичків», зазначив голова Держагентства лісових ресурсів Віктор Сівець, в Україні загалом відкрито близько 80, на Волині зокрема є ще три: поблизу сіл Гаразджа Луцького і Копачівка Рожищенського р-нів та м. Любомль.
На виконання соціальних ініціатив Президента України, Державного агентства лісових ресурсів, згідно з програмою обласного управління лісового і мисливського господарства, за останні роки молодим спеціалістам-лісівникам на Волині виділено близько 100 квартир. Цуманський лісгосп у 2013-му здійснив ремонт контори лісництва та двоквартирного житлового будинку для молодих сімей. Тож ще одним приємним сюрпризом до професійного свята стало вручення ключів від квартири помічнику лісничого Сильненського лісництва Андрієві Литвинцю з родиною, який працює в лісовій галузі вже 10 років. У першу чергу, звичайно, радіє дружина Тетяна, до якої тулиться 5-літній синочок Віталік:
– Раніше ми жили в батьків, у Верхах на Камінь-Каширщині. Тепер маємо власне житло: дві вмебльовані кімнати, кухню. А що ще треба молодій сім’ї! 
Тож щиро дякуємо керівництву! 
Приєднується до подячних слів дружини і сам господар – Андрій Литвинець, якому тепер до роботи – рукою подати. 
Що ж, чудові подарунки до свята! Недарма кажуть: як дбаєш – так і маєш.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%