«Заміновані вірністю»

«Заміновані вірністю»

Проект документального фільму «Заміновані вірністю» став одним із переможців 9-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі понад 1 млн 300 тис. грн. У стрічці розповідатиметься і про Рустама Хамраєва – бійця-добровольця легендарного батальйону «Айдар», який не вийшов із бою, намагаючись визволити з полону Надію Савченко і її групу…
Упродовж всього часу на лінії фронту в собаки Баді змінилося троє бойових побратимів і справжніх друзів: на превеликий жаль, усі троє героїчно загинули в боях. Після кожної втрати вівчарка переходила із рук в руки до нового напарника.  Що це – страшний фатальний збіг? А, може, в умовах війни це просто цинічне закономірне явище? Але скоріше так, що навчена на пошук мін, собака-сапер щоразу своїм професійним «нюхом» знаходив собі у напарники добровольців, «замінованих» просто таки вибуховим патріотизмом та несамовитою відданістю, які щоразу вели їх до небезпеки…
Серед них був і лучанин Рустам Хамраєв…
Наразі за державної підтримки фільм знімається міжнародним продюсерським центром «Фор-Пост». Продюсер – Олександр Дріз, режисер – Юрій Ткаченко, оператори – Ігор Романов, Єгор Бондаренко, виконавчий продюсер – Світлана Коробченко. 
Приблизна дата виходу фільму – липень 2017 р. 

То що ж побачить український і закордонний глядач у «Замінованих вірністю»?
Це буде повнометражний документальний фільм, який оповідає драматичну історію про фронтову вівчарку Баді та її бойових побратимів – перших добровольців війни на Сході України. Що таке добровольча вірність, чим вона така страшна для ворога-окупанта та незручна для влади? З чого складається її «вибухонебезпечна суміш»? У цій розповіді нам допоможе з’ясувати наш провідник – фронтовий собака, який найкраще розуміється і на відданості, і на самозреченій службі.
На війні Баді була з перших днів. Сьогодні історія про її долю вже подібно легенді ходить серед айдарівців, про неї чув майже кожен із них. Що з того правда, мабуть, знає лише саме Баді, адже з початку війни загинуло так багато людей, багато свідчень яких уже втрачено назавжди. 

Щоб відновити у пам’яті українців події дворічної давності та зберегти цю історію для нащадків, автори фільму хочуть розказати «легенду» Баді у тому вигляді, в якому вона існує сьогодні… Але для цього творці документального кіно повинні відвідати, насамперед, родини полеглих Героїв. 
Перший господар-побратим Баді – це Рустам Хамраєв, перший «200-ий» добровольчого батальйону «Айдар», а загинув він у бою за визволення з полону Наді Савченко та її групи ще в 2014-ому.
«22 січня в Луцьку ми плануємо знімати розмову з батьками Рустама Хамраєва. Зйомки мають відбутися на кладовищі біля могили Рустама та вдома у його батьків, – сказала Яна Пономаренко, автор сценарію «Замінованих вірністю», спеціально для «Волинської газети». – Можливо, на зустрічі до нас приєднаються фронтова вівчарка Баді та її теперішня господарка, ветеран АТО, зенітниця батальйону «Айдар» Світлана Бевз. Якщо вони підтвердять свою присутність – Баді разом зі своєю господаркою та батьками Рустама вперше відвідає могилу свого першого господаря на війні, який на базі в Половинкино  першим відгукнувся тренувати її та опікуватися нею. Зі слів багатьох добровольців, Баді швидко звик до Рустама та дуже полюбив його – тож після його загибелі собака був дуже сумний, навіть нічого не їв»…

Досить часто і сьогодні багато добровольців, що на війні з 2014 р., упізнають Баді та кажуть: «Це ж собака Рустама». Побачивши цю вівчарку, також одразу згадують і Рустама Хамраєва. 
…Виконуючи свій військовий обов’язок, Баді і сама неодноразово підривався на мінах, та дивом залишився живим. Собака – улюблениця всього добровольчого батальйону «Айдар» та повноцінний його боєць, у якого навіть було своє місце у строю. Нового і на сьогодні останнього напарника Баді так само «професійним нюхом» обрав сам. Тепер вони зі Світланою Бевз живуть разом. Разом, вочевидь, і приїдуть на зйомки до Луцька…
Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото з родинного архіву батьків Рустама ХАМРАЄВА, прес-служби «Айдару» та спільноти «Заміновані вірністю»: вівчарка Баді;  таким був Рустам Хамраєв; група бійців «Айдару», серед яких уродженець с. Дерно Ківерцівського р-ну, колишній міліціонер-кінолог Олег Михайлов, якого бойовики захопили в полон і розстріляли; Світлана Бевз під час прощання з полеглими побратимами. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%