АНТИнародна МЕДреформа

АНТИнародна МЕДреформа

Сьогодні «обрізання» госпітальних округів. Завтра замість 16 районів лише 3 повіти. Післязавтра центр укрупненої Волинської області – у Рівному?!

«Госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території».

Народні депутати України Ігор Гузь та Ірина Констанкевич у стінах Верховної Ради провели брифінг, де розкритикували плани виконавчої влади Волині таким чином «реформувати» систему охорони здоров’я області, коли пацієнти втратять фактично будь-яку можливість скористатися послугами медичних закладів.

Парламентарі закликали голову облдержадміністрації Володимира Гунчика припинити «вислужуватися перед центральною владою» і відмовитися від звичної практики «угодовства» перед столичними чиновниками. 
Народні депутати України Ігор Гузь та Ірина Констанкевич звернули увагу і на похмуру перспективу запровадження такої адміністративно-територіальної реформи, коли замість 5 повітів в області створять лише 3, бо, за логікою, в центрі кожного повіту повинен бути й центр госпітального округу.
І все це в найближчій перспективі може призвести до ще однієї моральної та історичної несправедливості: втратимо Волинську область у нинішніх її кордонах, а об’єднаною адміністративно-територіальною одиницею будуть керувати з сусіднього Рівного!
Наразі ж народні депутати України, яких волиняни обрали до найвищого законодавчого органу держави гігантською кількістю голосів, виступили перед громадою з такими заявами.

Ігор ГУЗЬ:
«Обласна державна адміністрація на чолі з Володимиром Гунчиком зайняла таку позицію, пропагує це і фактично давить на людей, на громадськість, на медиків у нашій області, щоб створити на Волині лише 3 госпітальних округи – в Нововолинську, Луцьку і Ковелі. Послугами Луцького можуть скористатися приблизно 500 тис. жителів області, решта припадає на два інших округи. Переконаний, що на підставі пропозицій, які надходять знизу, треба обов’язково подати пропозицію щодо створення як мінімум двох госпітальних округів додатково! Скажу про округ №19, де мене обрали народним депутатом. У нас є місто Володимир-Волинський. Воно за всіма показниками може претендувати на центр ще одного госпітального округу. Насамперед тому, що там знаходиться героїчна 14 окрема механізована бригада, а це понад 5000 військовослужбовців. Плюс там зараз розбудовується зенітно-ракетний полк. Плюс є прикордонні застави. Плюс є міжнародний пункт пропуску в Устилузі… Всі ці фактори впливають на те, що і Володимир-Волинський міський голова, і районна рада, і громадськість, і медики виступають за те, щоб додати до переліку запропонованих для Волинської області ще й цей округ. Я хочу наголосити: голова облдержадміністрації для Чернігівської області подав заявку на 7 округів. А за кількістю населення вона майже така сама, як і Волинська! Тому очевидно, що голова Волинської облдержадміністрації лише виконує завдання центральних структур, а не відстоює інтереси області. Я звертаюся і до Володимира Гройсмана (Прем’єр-міністр України, – ред.), і до Геннадія Зубка (віце-Прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку,будівництва та ЖКГ – ред.), і до Уляни Супрун (в. о. Міністра охорони здоров’я України, – ред.), щоб вони почули нас як народних депутатів, обраних в волинських округах. Однозначно підтримую ідею створення ще одного госпітального округу з центром у м. Камені-Каширському».

Ірина КОНСТАНКЕВИЧ:
«В українській національній традиції склалося так, що справжній господар має дбати за свою родину. За її моральне і духовне здоров’я, за її майбутнє. Те, що в нас відбувається на Волині в контексті медичної реформи, на жаль, демонструє зовсім протилежний підхід. Я підтримую позицію Ігоря Гузя, і позицію депутатів обласної ради від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», і позицію голови облради Ігоря Палиці, і позицію депутатів районних рад, які вважають, що Волинь не можна карати, створюючи в ній лише 3 госпітальних округи. Найперше наголошую на кількох позиціях. Волинь – це та територія, де живе велика кількість людей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Це область, де високий рівень захворюваності, зокрема – з онкології. І зараз позбавляти людей доступної і якісної медицини – це злочинно. Друга обставина, котра змушує висловлювати свою стурбованість і депутатську занепокоєність, це те, що створенням лише трьох госпітальних округів фактично передбачаємо: на Волині відповідно до адміністративно-територіальної реформи буде лише 3 повіти. А це – повністю не відповідає історичному і територіальному розвитку, який склався в Волинській області. Камінь-Каширський та інші поліські райони мають повноцінне промислове і сільськогосподарське забезпечення, тому я вважаю, що округ №23 повністю заслуговує на те, щоб там було створено повноцінний госпітальний округ, оскільки є всі для того показники. І щодо кількості та приросту населення, і щодо транспортного забезпечення, і щодо інших параметрів. Тому наша позиція категорична: ми повинні дбати про людей, про їхнє здоров’я зараз і про їхнє майбутнє». 

«Доказова медицина»
Наразі офіційних коментарів від очільників виконавчої влади з цього приводу не надходило. Хіба що на веб-порталі управління охорони здоров’я облдержадміністрації 13 січня ц. р. розміщено інформацію про намір створити лише 3 госпітальних округи з центрами в Луцьку, Ковелі і Нововолинську. Начальник управління Ігор Ващенюк вважає, що все відбувається на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». 
«Створення госпітальних округів здійснюється на основі поєднання принципів:
безпечності та якості медичної допомоги на основі доказової медицини;
своєчасності  доступу до медичної допомоги;
економічно  ефективне забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів», – мотивує логіку нововведень Ігор Ващенюк, не пояснюючи, чому за вказівкою Володимира Гунчика і його заступниці Світлани Мишковець «скроїв» лише 3 округи, а не 5.
Як бачимо, ці ідеї не мають нічого спільного з логікою проведення адекватних реформ та інтересами найголовнішого їхнього учасника – звичайного мешканця Волині, якого хочуть відправити видаляти апендикс за 100 км від рідного дому… І економити бюджетні кошти треба не на простих людях, а на чиновниках із мільйонами в електронних деклараціях і мішками готівки під подушками…
Сергій ШРАМЧУК.
Мал. із відкритих джерел.
У сусідів
В. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації  Ірина Микичак повідомила про намір створити 10 госпітальних округів. Загальна кількість населення Львівщини –2,535 млн людей.
Рівненська виконавча влада подала в МОЗ пропозицію щодо створення на території області 5 госпітальних округів. Тут проживає 1,161 млн громадян.
П’ять госпітальних округів буде у Тернопільській  обл., де мешкає 1,061 млн осіб.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%