Скандальні та «БезГрішні»

Скандальні та «БезГрішні»

Нещодавно світ побачила серія картин Марічки Островської «Без Грішні. Любов». І експозиція вже встигла викликати бурхливу реакцію поціновувачів мистецтва. 
Звичайно, обурені пуритани ще не палять шини попід дверми «Артгалереї» облорганізації Національної спілки художників, де їх виставили на загальний показ із позначкою «+18», але говорять про ці твори та її авторку різне… 
Інші ж переконують: у Марічки Островської попереду дуже багато творчих досягнень у різних напрямках, а що вирішила поекспериментувати з людськими тілами в позах «ню», то це лише один із кроків до самовдосконалення та самореалізації…
Головною ідеєю виставки, як пояснює художниця, є тілесна любов, яка присутня у житті кожного та вже звична, як побут. Кохання, на переконання молодої художниці, через пізнання один одного повертає до Божественного начала... Хоча з точки зору Біблійних канонів оце тілесне і є гріхом, за який Адама і Єву вигнано з раю…
«Перш за все, має бути присутня духовна любов, а не просто статеве зношення», – пояснює протиріччя, що виникає, сама Марічка Островська.

Щоб підкреслити «духовність», експозиція розміщена на тканинах у вигляді хоругв. Картини виконані у техніці графіки. За основу персонажів взята лялька-мотанка – традиційний український оберіг сімейного добробуту.
Зображене сприймають по-різному. Картини розкривають найпотаємніше, те, що люди намагаються приховати від чужих очей. Тому не всі відгукуються позитивно, але художниця не переживає. Говорить, що «кожен творець свого життя».

«Просто ми всі такі загнані… Ми соромимося власних амбіцій, бажань, свого тіла», – намагається пояснити і задум, і виконання. 
Також жінка поділилася майбутніми планами: 
«Скоро вийде перша антистресова розмальовка для дорослих, яка включатиме 30 робіт». 
То ж закохані зможуть не просто зняти стрес, розмальовуючи зображення, але й урізноманітнити сексуальне життя і почерпнути нові ідеї. Зрозуміло, що для втілення… в тіла.

За словами художниці, роботи, представлені в луцькій «Артгалереї», є лише копіями, надрукованими на полотні для малярства. Оригінали виконані на папері маркерами, ручками та олівцями. Всього серія налічує до 90 картин.
Де їх купити, однак, не повідомляється…
Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: Марічка Островська; скандальні роботи художниці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%