Рівнятися на Волинь!

Рівнятися на Волинь!

В Устилузі відкрили єдиний у світі музей Ігоря Стравінського.

Амбітне завдання на Волині виконали за півтора року. На реставрацію садиби видатного композитора затратили майже 4 млн грн, з яких 2,9 млн – кошти Державного бюджету, решта – обласного. 

Резиденція Стравінських в Устилузі (Володимир-Волинський р-н) була збудована у 1907 р. Щоліта, до 1914-го, Стравінські приїздили сюди. Вважається, що саме в Устилузі композитор черпав натхнення для нових музичних звершень. Тут він написав перший твір – фантазію для оркестру «Феєрверк», тут працював ще на 17-ма новими творами. Вплив музичного фольклору Волині проглядається у його балетах «Жар-птиця», «Петрушка», «Весіллячко» та «Весна священна».
Власне, музей діяв в Устилузі ще з 90-х років. Однак пам’ятка увесь цей час потребувала реставрації. Як і раніше, одне крило закладу займатиме дитяча музична школа. А свого часу в історичній будові знаходилася і їдальня місцевого ПМПК, і гуртожиток.
Первісного вигляду садибі надали фахівці ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» (м. Львів) та будівельної фірми «Нова Аркада».
У відкриті музею-садиби 29 вересня взяли участь міністр культури України Леонід Новохатько, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, Генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Астахов, серед найпочесніших гостей – праправнучата племінниця Ігоря Стравінського Анастасія Козаченко, що прибула до Устилуга з Москви. 
Першу екскурсію в оновленому музеї провела автор експозиції кандидат історичних наук Олена Огнєва. 
Як зазначив у вступному слові міністр культури України Леонід Новохатько, волинська ініціатива вшанування Ігоря Стравінського та облаштування єдиного в світі музею такої легендарної особистості, як Ігор Стравінський – гідна найвищої оцінки. Усі регіони держави міністр закликав рівнятися на Волинь. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%