Європа бачить в Україні повноцінного партнера

Європа бачить в Україні повноцінного партнера

Нинішня влада неухильно продовжує шлях до виконання умов для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що красномовно засвідчує вибір нашої держави – євроінтеграція. Про це заявив у прямому ефірі телеканалу «Нова Волинь» заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк у програмі «Громадський вектор». 

За словами заступника губернатора, вибір зроблений ще три роки тому, на чому наголошує і Президент Віктор Янукович - європейський вектор, курс на зближення з Євросоюзом. Відповідно, це було прописано в Законі про основні засади зовнішньої і внутрішньої політики. 
«У світі поважають сильних, і нам усім насамперед потрібно поважати самих себе, перестати бути меншовартісними, - вважає Олександр Курилюк. - Саме сьогодні Європа бачить в Україні самодостатнього та надійного партнера, що ми довели за останні роки. Віктор Янукович – це перший український Президент, який зробив ставку на самодостатність України, як держави. Національний інтерес – насамперед. Згадаймо, які були розмови після виборів 2010-го: куди піде Україна? Хоча прогнозували зближення з Росією, одразу було задекларовано: наш курс – у Європу. Тому сьогоднішні зміни в нашій державі гідно оцінили європейські партнери. Це факт, який підтвердила остання зустріч у Ялті». 
Очевидно, що Європа сьогодні змінила свою думку про Україну, зважаючи на реальні перетворення, а надто, реформування в державі нинішнім Президентом та урядом. 
«Скажімо, європейці пригадують часи семирічної давнини: чому попередні керівники держави не скористалися шансом?, - резонно запитує Олександр Курилюк. - Як говорив генеральний секретар Ради Євросоюзу Хав’єр Солана: «того часу приїздиш до України і не знаєш, з ким про це говорити». Це теж було в нашій історії. І сьогодні є чітка позиція Президента, влади, ухвалюються адаптовані під євростандарти закони. Віктор Федорович говорив, що ми всі умови виконаємо, які передують асоціації. Отож, угода буде підписана». 
Заступник голови ОДА в інтерв’ю журналістам наголосив, що асоційоване членство в ЄС дає величезні переваги Україні. «Ми, волиняни, це відчуємо першими, бо мешкаємо на прикордонній території. Від нас залежить, як зможемо пройти шлях, аби стати потужним і реальним кандидатом до вступу в Євросоюз». Але, водночас, нам потрібна спільна робота й після підписання договору про асоціацію. 
«Ми повинні окремо працювати з країнами-членами ЄС, щоб національні парламенти ратифікували цю угоду, - зазначає Олександр Курилюк. - До України ще придивляються. І нам усім – владі, опозиції - потрібно докласти максимум зусиль, щоб популяризувати переваги нашої держави, разом відкривати Україну Європі. І зовсім неправильно буде опозиції їхати до Брюсселю й ганити нинішню українську владу, промінявши національні інтереси на політичний піар. Маємо шанс продемонструвати свій рівень політичної культури, політичного діалогу. Щоб було, як у Європі: у них є протиріччя, але вони єдині у відстоюванні державних інтересів».
Василь Кучер.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (70) - 86.4%
Пізно (3) - 3.7%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.2%
Мені байдуже (4) - 4.9%