Самарівський ультиматум

Самарівський ультиматум

Напруженою видалася минула неділя для мешканців ратнівського с. Самари, навколишніх сіл, які входять до місцевої сільради, а також безлічі хуторів, де з предка-віку живуть  най північніші волинські поліщуки. Бо громада зібралася на велелюдні збори, де вирішувала, як же ж їй захистити свою дільничну лікарню…


І не від якогось чужоземного супостата, а від доморощених начальничків, які на догоду чужинським інтересам столичного і луцького чиновництва надумали фактично ліквідувати єдиний на весь куток якісний заклад охорони здоров’я.

Епопея з відсутністю ліцензії в цієї лікарні тягнеться вже не один рік. І не вина в цьому персоналу, який тут працює, а біда, бо ті, хто надумав на людському здоров’ї зекономити народні гроші (бюджетні), замість вирішення формальності по суті заклали під заклад бомбу сповільненої дії. Нічого доброго не дало й минулорічне підпорядкування установи напряму Ратнівській райдержадміністрації. Коли ж постало питання про фінансування самарійської лікарні в році, що наступив, ніхто інший як голова виконавчої влади району Адам Харлампович виступив рішуче проти.

Нічого доброго не дав і візит до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Може, про якісь гігантські суми йдеться? Ні ж бо! Раніше з бюджету на життєдіяльність установи використовували трохи більш 1 млн грн, а в 2017-ому, з урахуванням підвищення рівня мінімальної зарплати, потрібно орієнтовно 1 млн 800 тис. грн.

Але гроші ці – переконані учасники загальних зборів Самарівської громади, які відбулися 29 січня ц. р. – окуповуються сторицею, бо в сусідніх с. Межисить і Залухів функціонують лише примітивні амбулаторії і ФАП, тоді як до райцентру – майже 60 км.

Після тривалого і бурхливого обговорення люди вирішили вимагати від влади різних рівнів залишити лікарню в с. Самари у тому ж статусі, що й раніше, передбачивши належне фінансування.

Громада настійливо рекомендувала голові сільради і депутатам не підписувати жодних документів щодо зміни юридичної особи їхнього закладу охорони здоров’я, якщо не це не буде згоди самих мешканців сільради.

Крім цього, учасники зборів звернулися до компетентних структур, аби було збільшено балансову вартість центрального корпусу лікарні (майже 2 тис. кв. м) та господарських споруд (іще 700 кв. м) із нинішніх приблизно 220 тис. грн до реальної та ринкової – не менше 300 тис. доларів США, що автоматично відіб’є охоту потенційних рейдерів за безцінь заволодіти добротними будівлями в мальовничому кутку с. Самари.

Про свою позицію громада письмово повідомила всі належні інституції загальнодержавного, обласного та районного рівнів. Якщо ж і цього разу інтереси ратнівчан не буде враховано, люди готові до будь-яких дозволених чинним законодавством методів захисту своїх конституційних прав.

Бо відсутність належного фінансування може призвести до непередбачуваних наслідків: приміром, лікарняна котельня не може без палива обігрівати установу, де ніхто не отримує зарплати…

Роман УСТИМЧУК.

На фото: під час зборів громади в с. Самари.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (233) - 86.9%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (7) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.4%