Європейський вектор – безальтернативний шлях до добробуту

Європейський вектор – безальтернативний шлях до добробуту

За останні три роки саме через реформування економіки Україні вдалося створити необхідні передумови для асоційованого членства в ЄС, що підвищує шанси держави у підписанні Угоди про асоціацію. 

Такий висновок аналітиків оприлюднили волинські політики, представники обласної влади, лідери громадських організацій та підприємницьких структур у програмі «Громадський вектор» на телеканалі «Нова Волинь» обласної державної телерадіокомпанії.
Як зазначив експерт-економіст, голова громадської обласної організації Асоціація регіонального розвитку Петро Гоцалюк, європейці вже давно чекали від України рішучих кроків до зближення, що підтверджені реальними перетвореннями в державі з дотриманням європейських вимог і стандартів. 
«Я пригадую зустріч із польським політиком Єжи Бузиком, який у свій час був президентом Європарламенту, - каже Петро Гоцалюк. - На моє запитання «коли ви бачите Україну в Європі?», він сказав дуже просту річ: «робіть реформи». Тобто, Європа не чекає в себе державу, яка не реформована під європейські стандарти. ЄС хоче бачити біля себе державу-сусіда, де цивілізовано ведеться бізнес, поважають права людини. І, насамперед, турбуються про людину, піклуються про добробут співвітчизників». 
На думку економіста, нинішній владі вдалося виконати низку основних вимог Євросоюзу. Поміж них головне те, що в державі не лише відбуваються реформи, а й підвищуються соціальні стандарти. Хоча, як заведено в ринковій економіці, жодні зміни не обходилися без болісних і непопулярних кроків, що подекуди викликають громадський спротив. Тому сьогодні суспільству потрібно консолідуватися, об’єднатися навколо спільної мети. «Ми вже 20 років говоримо про національну ідею, яка би могла об’єднати Україну. І напевно, ця ідея нарешті визріла сьогодні. Тому нам треба сконцентрувати потуги навколо цієї консолідації», - закликає Петро Гоцалюк. 
Водночас, економіст наголошує на тому, що Угода про асоціацію залишає за Україною право вибору. Зокрема, держава буде вільна у виборі стратегічних партнерів в економічних об’єднаннях. Вже сьогодні бачимо, скільки потужних компаній прийшло до нас. Наприклад, видобуток сланцевого газу, до речі, посол США в Україні чітко говорить про інтереси американських компаній на українських теренах. Тобто, асоціація – це передусім інвестиції, відтак, перспектива розвитку економіки та утвердження європейських стандартів якості, з дотриманням яких українські товари стануть конкурентоспроможними на світових ринках.
«Європейський вектор зовнішньоекономічних і політичних відносин обіцяє Україні й конкурентоспроможну фахову освіту нашої молоді, що надалі виллється в розбудову національної економіки кваліфікованими спеціалістами європейського ґатунку, - зазначає ще один учасник «круглого столу» в ефірі програми «Громадський вектор» депутат обласної ради Олег Батюк. - Наші діти вже давно в Європі – думками, мріями. У них іншого питання не стоїть. Молодь себе не бачить окрім, як в Євроатлантичній інтеграції. І сьогодні Президент Віктор Янукович підписав стратегію розвитку молодіжної політики на тривалий період, де основною прерогативою є питання вирішення майбутнього України саме громадськими молодіжними організаціями в європейському просторі».
Однак, на думку депутата, нам не слід забувати про відповідальність, яку перебираємо на себе за умов асоційованого членства в Євросоюзі. 
«Хочу процитувати слова керівника Волинської обласної організації Партії регіонів Олександра Башкаленка, які він сказав у нещодавньому інтерв’ю: якщо ми йдемо в Європу, то повинні дотримуватися правил європейського партнерства і нести відповідальність за ті зобов’язання, які беремо на себе. Дійсно, сьогодні в Європі від нас чекають стовідсоткової відповідальності і ми, українці, не повинні себе принижувати, а бути рівноцінним партнером європейців».    
Вікторія Павлей.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%