Шацькі колядники в Польщі

Шацькі колядники в Польщі

Щорічно у м. Влодава (Польща) відбувається міжнародний фестиваль колядок і щедрівок над Бугом. Участь у цьому мистецькому дійстві взяли два колективи з Шацького району – ансамбль «Лісова пісня» однойменного санаторію (брали участь втретє), та колектив «Молодички» Шацького міського Будинку культури, що приїхав до Влодави п’ятнадцятий раз, - повідомляє Шацька райдержадміністрація.

 

Разом із колективами взяли участь керівники району: Василь Голядинець – голова Шацької райдержадміністрації та Сергій Карпук – голова Шацької районної ради.

При виконанні колядок членами журі враховувались автентичність пісенних творів, поліський говір та манера виконання. Загалом у міжнародному щорічному традиційному фестивалі цьогоріч, пройшовши перший етап відбору, взяло участь 26 колективів з Польщі, Білорусі та України, яку представляли, окрім виконавців з Шацька, тріо бандуристів та дитячий колектив колядників з Луцька, ансамбль з Тернопільської області «Настасівські музики».

Визначали переможців у трьох номінаціях: інструментальна композиція, акапельний спів, виступ з акомпанементом.

Протягом 10 хвилин (саме в такий час мали втиснути свій виступ усі колядники-щедрувальники) учасники ансамблю «Лісова пісня» представили польській аудиторії та членам журі одну польську колядку «Przybezeli do Betlejem» (Прийдемо ми до Віфлеєму) та віночок із старовинних українських колядок (в аранжуванні керівника ансамблю Галини Корнелюк). Манера виконання та загальна атмосфера виступу шачанок дуже сподобалася полякам, тож додому колектив привіз диплом та пам’ятну статуетку.

П’ятнадцять років поспіль беруть участь у надбужанських колядках та щедрівках «Молодички», не раз займали призові місця та двічі виборовши «Гран-прі». Тож і їхній виступ справив на аудиторію та журі не менше враження. Цей рік виконання колядок «Там, у Вифлеємі» (української) та польської «Гори, зірко, Ісусові» принесла «Молодичкам» третє місце у номінації «Виступ з акомпанементом». Ніна Вирович, керівник ансамблю, розповідає, що допомогли заспівати на третє місце їхні давні приятелі по сцені та товариші по життю, з якими знайомі з 2003 року, – ансамбль «Настасівські музики» з Тернопільської області, які у своїй категорії «інструментальна композиція» зайняли перше місце.

Фото Шацької РДА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%