"Шлюбованнє" - це посвята!

29 вересня у м. Хелм Люблінського воєводства Республіки Польща відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року для студентів вищих навчальних закладів. 

Це, мабуть, перша, але не найголовніша відмінність процесу здобуття освіти не в нас, а за кордоном. Адже при всій повазі до вітчизняних «вишів», наші дипломи зазвичай у західному світі не визнаються, а от з польськими документами можна за здобутим фахом працювати де завгодно! Та й вартість навіть на платній формі навчання в Польщі удвічі менша, ніж в Україні…

Тож минула неділя на Люблінщині пройшла під знаком свята студентства. У Хелмі, наприклад, спудеї та викладачі Вищої технічної школи пройшлися урочистим маршем із духовим оркестром на чолі та поліцейським супроводом центральними вулицями міста. А ректор Вищої школи міжнародних відносин і суспільної комунікації Міхал Голошь уже вдесяте запросив головних героїв свята та їхніх гостей на урочисту академію. Серед них було й чимало представників Волині, адже саме у ВШМВіСК навчається найбільша в Польщі кількість студентів – вихідців із України!
Тож саме про необхідність поєднання нашої ініціативи та польського досвіду, про забезпечення молоді знаннями, які є потрібними в країнах Євросоюзу та на наших теренах, про пожвавлення співпраці на прикордонному рівні між Люблінщиною та Волинню, а також про інші актуальні теми сьогодення й говорили учасники урочистих зборів, де були присутніми, крім уже згаданих гостей із Волині, представники органів місцевої влади різних рівнів, а також колеги ВШСВіСК зі словацького м. Баньска-Бистріца.

Апогеєм свята стало хвилююче «шлюбованнє» (український аналог – «посвята») студентів-першокурсників. Традиційно половина з них представляли наш край.
Наш кор.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (70) - 86.4%
Пізно (3) - 3.7%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.2%
Мені байдуже (4) - 4.9%