Нардеп із міста-побратима: патріот чи рейдер?

Нардеп із міста-побратима: патріот чи рейдер? Вітчизняні політики та олігархи ходять в американське посольство, як діти до школи. Між собою воюють, а в США просять захисту для себе і кари для опонентів. І причина в тому, що один із них зі скандалом розлучився з жінкою, а тепер намагається помститися колишньому тестеві?!


Портал «Gazeta.Ua» переконує, що мережу супермаркетів «АТБ», яка діє на Донбасі як на підконтрольній Україні території, так і в зоні відповідальності бойовиків, треба захистити від рейдерства. А представник міста-побратима Луцька, народний депутат від Волновахи Дмитро Лубінець (фракція «БПП «Солідарність») із 4-ма колегами також звернувся в посольство США в Україні, щоб власників мережі взяли під санкції. То Дмитро Лубінець патріот чи рейдер?

«Щоб відстояти інтереси торгової мережі АТБ, ряд вітчизняних журналістів і активістів звернулися за допомогою в посольство США в Україні. Аналогічні звернення направлено і посольствам всіх країн-членів міжнародного клубу високо розвинутих держав світу – «Великої сімки»: Великобританії, Японії, Німеччини, Італії, Канади та Франції», – ще 31 січня ц. р. повідомила «Gazeta.Ua».

Захистити АТБ від свавілля – основний зміст листа Надзвичайному і Повноважному Послу Сполучених Штатів Америки в Україні пані Марі Йовановіч. Його передали в посольство журналісти і активісти, щоб захистити торгову мережу від чорного PR і політичного тиску українських політиків, зокрема, голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Сергія Рибалки:
«Було проведено журналістський експеримент-розслідування, яке показало факти політичної корупції народного депутата, голови комітету з фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки. Сьогодні ми направили офіційні листи посольствам країн «Великої сімки» в Україні, які є стратегічними партнерами нашої країни, з проханням це питання тримати на особистому контролі, – заявив співавтор звернення Олексій Станчевскій в інтерв'ю телеканалу «NewsOne». – Просимо Вас об'єктивно і неупереджено відслідковувати ситуацію навколо мережі супермаркетів АТБ і дій народного депутата України Сергія Рибалки, з метою перешкодити випадкам прямого тиску на компанію, не допустити її рейдерського захоплення і зупинити політичну корупцію в Україні».

Щоб відстояти інтереси «соціально відповідального бізнесу, одного з найбільших платників податків до Держбюджету країни», ще 18 січня журналісти і активісти звернулися з колективною заявою в Генпрокуратуру України, направили запит до Служби безпеки.

А 6 лютого їхні опоненти зробили хід у відповідь. Нардеп Дмитро Лубінець і ще 4 парламентарів із міжфракційного обєднання «Депутатський контроль» теж прибули в посольство США в Києві.

«Народні обранці вважають, що мережа магазинів продовжує діяти на окупованих територіях, співпрацюючи з терористами. До того ж, парламентарі підозрюють, що зароблені там кошти відмиваються у США.  Це особливо важливо напередодні того, як нова адміністрація Білого дому буде розглядати питання щодо санкцій проти Росії та конкретних компаній», – наголосив портал «Бджола».

«Ми прийшли просити, щоб провели розслідування фактів, за які кошти було куплено готель в Маямі за 40 мільйонів доларів.. Але водночас, як ми собі думаємо, компанія працює під протекторатом Російської влади і російських спецслужб, тому що безперешкодна робота на окупованих територіях та повне сприяння роботі в Криму, як для української компанії з найбільшою мережею, викликає дуже багато питань», – прокоментував Андрій Шинькович, народний депутат України.

Виступив перед телекамерами біля засніженого входу в посольство США і народний депутат Дмитро Лубінець, який народився і проживає в місті-побратимі Луцька – Волновасі

«Ми зробили дуже багато звернень до правоохоронних органів і бачимо, що стикаємось з проблемою не реагування. Коли одночасно в цій мережі підіймаються ціни на соціально-важливі харчові продукти, підіймається галас, що держава не може забезпечити нормального рівня проживання своєму населенню, то, на наш, погляд, це пряма загроза національній безпеці. І в цьому питанні, ми абсолютно впевнені, в нас буде підтримка наших американських партнерів».

То на чиєму боці правда?

Наразі ж нагадуємо: Дмитро Лубінець – із донецької Волновахи, округ №60, фракція «Блок Петра Порошенка».

Андрій Шинькович – до обрання в Хмельницькому окрузі №189 був заступником голови правління ТзОВ «Епіцентр», входить у фракцію «Блок Петра Порошенка». Сам із Сумщини.

Але найцікавіший персонаж – голова комітету  Верховної Ради України з питань Сергій Рибалка, обраний під №22 від «Радикальної партії Олега Ляшка». 38-річний корінний дніпропетровець був навіть заступником міністра екології в уряді Юлії Тимошенко, до обрання в парламент нинішнього скликання працював радником генерального директора з юридичних питань Корпорації «Снек Експорт», м. Дніпропетровськ. Але інтрига не в цьому! В 2006 р. він одружився, а в березні 2013 р. зі скандалом розлучився з Анною Буткевич, батько якої Геннадій Буткевич є співвласником... мережі супермаркетів «АТБ». Свого часу, подейкують, він був «правою рукою» самого Павла Лазаренка...

То, може, тут собака зарита?! Й до чого тоді тут донецький порошенківець Дмитро Лубінець і посольство США? Посварилися чоловік із жінкою, помирилися – чий то клопіт?

Світлана КОМА.

На фото: один із магазинів мережі «АТБ».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%