Символ із зеленим сукном

Символ із зеленим сукном
Засідання сесії обласної ради раз по раз нагадують біг із перешкодами. Рідко коли обранцям вдається здолати дистанцію на одному диханні… Причина часто навіть не в політиці, а в елементарній відсутності кворуму. Відтак виникає питання: чи спроможний депутат відстоювати інтереси виборців, коли не здатний виконати елементарного – брати участь у роботі комісій, колегій та сесій?..

Цього тижня відбулося одразу два чергових пленарних засідання двадцятої сесії. Нагадаю: під час попередніх двох обранці розглянули… 10 питань порядку денного. Відтак залишилося здолати дистанцію у ще п’ять десятків проектів рішень. І, здавалося б, компроміс знайдено. Після погоджувальної ради лідери фракцій напрацювали тактику дій. Третє засідання мало розпочатися переголосуванням питання щодо призначення Петра Олешка ректором Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та голосуванням щодо змін до регламенту облради, запропонованих нашоукраїнцем Сергієм Слабенком (аби на вимогу депутата за дорученням головуючого картка відсутнього на сесії обранця блокувалася оператором і вилучалася). Щодо другого проекту депутати проявили силу волі – й підтримали ідею Слабенка. А от долю Олешка вирішувати не довелося. Як пояснив голова облради Володимир Войтович: голова облдержадміністрації Борис Клімчук повідомив, що з метою уникнення конфліктної ситуації відкликає клопотання від 10 червня ц. р. щодо призначення Петра Олешка ректором ВІППО. Ще одне зі знакових питань, що розглядалося на 3-му пленарному засіданні 30 вересня – доля колегії облради. Проект рішення щодо ліквідації такого дорадчого органу запропонував регіонал Олег Батюк. Однак зрозуміло, що Олег Володимирович лише озвучив ідею, яку направду давно обговорюють в облраді. Доцільність колегії поставили під сумнів через «хронічну» нестачу кворуму. Однак під час дискусій дійти компромісу не вдалося, стало очевидним, що рішення потребує доопрацювання.
Здавалося, ніщо не заважає депутатам оперативно і якісно розглянути всі питання порядку денного, серед яких і зміни до бюджету, і аналіз стану молочної галузі області, важливі майнові питання, прийняття деяких галузевих програм… Та система далі збій, коли на трибуну вийшов прокурор області Андрій Парака. Обранцям належало цього дня прийняти до відома інформацію Андрія Андрійовича про стан законності в області за 1-ше півріччя. Прокурор передовсім попросив вибачення за те, що ні він, ні заступник не прийшов на профільну комісію облради, котра працювала напередодні. Згодом детально розказав про боротьбу зі злочинністю і відповів на всі запитання, адресовані йому депутатами. Зокрема щодо проблеми неповернення коштів вкладникам «Західінкомбанку», профілактики підліткової злочинності, реагування на депутатські запити чи звернення… Однак не стільки небажання проголосувати за цей проект, скільки порожні місця обранців наприкінці робочого дня далися взнаки. На табло – 40 із 47-ми… Володимир Войтович оголошує перерву до завтра. От тільки 1 жовтня у сесійній залі знову було негусто: якщо народники мобілізувалися і чи не в повному складі прибули на сесію, то ряди регіоналів помітно спорожніли. Як результат, за прокурорську інформацію – лише 37… Тож цей проект рішення прийняли тільки за основу.
«Життя продовжується. Поїхали далі», – коротко означив ситуацію депутат облради, лідер депгрупи «Нова Волинь» Борис Клімчук. І таки «поїхали»: позитивно оцінили стан розвитку молочної галузі, знову не прийняли рішення про регіональну програму створення належних умов для роботи судів (позаяк більшість вважає, що фінансуватися суди повинні коштом Державного бюджету, а не обласного), фактично без дискусій проголосували питання про використання коштів водогосподарськими організаціями, вступ облради до Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів», адресували кілька звернень до уряду тощо.

P.S. У холі перед самісінькою сесійною залою стоїть більярдний стіл. Хто, для чого і коли його там поставив, невідомо. І стіл добротний, і зелене сукно вабить, але ні київ, ні більярдних куль на ньому нема. Ніхто й ніколи, здається, не бачив, аби обранці чи члени апарату ради колись грали тут у більярд. Очевидно, вкритий зеленим сукном стіл стоїть, аби слугувати таким собі символом цієї каденції облради. Коли і депутати є, і рада є, і регламент, а от інструменту, аби зіграти, таки бракує…

Олена ЛІВІЦЬКА.


На фото автора: символічний стіл під зеленим сукном.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%