Смачний картковий режим

Смачний картковий режим

Цілком можливо, що у Луцьку запровадять безготівковий розрахунок за харчування дітей у школах. Принаймні нині над таким активно розмірковують, зважуючи всі «за» та «проти». Ініціатори ідеї наголошують: аргументів на користь запровадження автоматизованої системи управління та контролю дитячого харчування чимало.

Сама ідея – не нова. Її вже втілено в життя у багатьох російських школах, зокрема у навчальних закладах Москви, Санкт-Петербурга, Новограда тощо. На теренах України система працює в кількох київських навчальних закладах. Поки зарекомендувала себе з позитивного боку, бо дозволяє посилити контроль за тими, хто надає послугу, але при цьому не створювати додаткові проблеми тим, хто нею користується.
– Сьогодні організацією дитячого харчування опікуються підприємства комунальної та приватної форм власності, які обслуговують навчальні заклади Луцька, – розповів депутат Луцької міської ради та президент ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Анатолій Пархомюк. – Вважаю, що автоматизована система управління та контролю дитячого харчування є єдиними дієвим інструментом, за допомогою котрого можливо забезпечити перевірку роботи такої великої кількості різноманітних об’єктів. Адже ті суб’єкти, які надають послугу, будуть поставлені у певні рамки.
Саме Анатолій Іванович доніс відповідну ідею до представників влади та зумів переконати в необхідності її впровадження. Звісно, ламати старе й запроваджувати нові підходи для всіх навчальних закладів обласного центру Волині одночасно ніхто не збирається, адже ризики все ж є. Для випробування ефективності та реальної дії автоматизованої системи управління та контролю дитячого харчування оберуть кілька шкіл. Якщо все піде добре, то за кілька років школярі Луцька перейдуть на карткову систему.
Тож інновація передбачає наявність картки в кожного учня. Вона буде не лише харчовою «кредиткою», куди зараховуватимуться кошти і державні, і батьківські, а й своєрідним чіпом чи навіть шкільним документом. Прийшов до навчального закладу, ідентифікувався – і система зафіксувала наявність учня. Передбачено навіть можливість встановлення турнікетів на вході, ключем до котрих і буде та сама картка. Одначе – то перспектива. Поки – безпосередньо про харчування та можливості контролю.
Механізм обіцяє бути корисним у першу чергу для батьків. Вони спрямовують гроші на рахунок дитини й можуть без особливих проблем відстежити рух фінансів. Та й від необхідності збирання-здавання коштів на харчування у молодших класах і виділяння на шкільні кишенькові витрати для старшокласників можна буде відмовитися. Та, якщо з грішми все зрозуміло, то як же бути безпосередньо з моментом контролю за якістю.
– То буде й можливість контролю, – підкреслив Анатолій Пархомюк. – Адже дозволить відстежувати процес замовлення продукції, а також вихід порцій. Досить часто таємницею залишається, скільки насправді харчу лежить у тарілці. Не буде і так званих «мертвих душ». Усе стане прозорим і зрозумілим, адже чітко буде видно, скільки дітей присутні і скількох необхідно нагодувати.
Поки ідею лише обговорюють. З’ясовують, у яку суму обійдеться придбання терміналів та решти необхідного й хто – держава чи соціально відповідальний бізнес – візьмуть на себе витрати. Луцький міський голова Микола Романюк доручив працювати над створенням проектної групи для розробки відповідної концепції, аби визначити основні складові, терміни впровадження, вимоги до організації експлуатаційного обслуговування, підготовки користувачів та обслуговуючого персоналу.
– Щороку з бюджету міста виділяють чималі кошти для забезпечення дітей дошкільного віку та молодших школярів повноцінним якісним харчуванням, – наголосив Микола Ярославович. – Враховуючи ці витрати, розуміючи соціальну нагальність та важливість наведення ладу в усіх питаннях, які пов’язані із забезпеченням дітей якісними та доступними продуктами, дійсно, на часі ідея створення в місті автоматизованої системи управління та контролю дитячого харчування. Ця система буде корисною і для батьків. Вони зможуть бачити обіг коштів, витрачених на харчування дітей.
Невдовзі проектна група на чолі з Анатолієм Пархомюком представить громадськості власні напрацювання. Тож цілком імовірно, що вже наступного року в кількох луцьких школах система запрацює.
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%