Референ дум-дум

Референ дум-дум

У стрілецькій зброї є набої, які називаються кулями «дум-дум». Свинцева смерть, вражаючи тіло жертви, буквально шматує його зсередини, заходячи в одному місці і виходячи зовсім в іншому, не залишаючи людині фактично ніяких шансів на життя. 
Якщо додати це «дум» до «референ», то виходить слово «референдум». Коли ж продовжити написанням фрази «Референдум про вступ до НАТО», то граматично – жодної помилки. Але з логікою – повне протиріччя. Бо це те саме, що привселюдно освідчуватися в коханні дівчині, яка вже давно вийшла заміж за іншого і народила від нього27 дітей. Або проводити опитування на тему мирного договору з марсіанами, досі не знаючи, чи взагалі є якісь живі істоти на цій далекій планеті Сонячної системи.
Українців уміло «розводять» тоді, коли їхню увагу треба переключити з чогось реального на щось віртуальне. Щоб, наприклад, не гнівалися, доки триватиме війна на Донбасі і чому вугілля купують на окупованих територіях, а не в нашому Нововолинську, треба їм показати, як неадекватний екс-регіонал із числа правлячих нардепів розмальовує символічний фрагмент Берлінської стіни біля посольства ФРН у Києві… Чи – озвучити чергову обіцянку про підвищення пенсій на 1 грн, коли ціни виросли на 10…
Прикро, що свідомістю маніпулюють у такому стратегічному напрямку євроатлантичної співпраці як НАТО. Ну, скажіть, як можна опитувати українців про вступ в Альянс, знаючи, що нас туди стовідсотково не приймуть? Бо перша умова – це відсутність територіальних конфліктів із сусідніми країнами. А в нас із Росією – справжня війна! Наступний, ще суттєвіший момент: в НАТО знаходяться країни з високим ступенем демократії та гідним рівнем життя. Як німці і французи уявляють поруч із собою в одній шерензі бідного і пригнобленого солдата, який в кишені має паспорт громадянина України?  І третє, не менш важливе: рівень забезпечення армії (не поліції, а війська!). Якщо б шведам чи канадцям пояснили, що контрактник, який воює на східному фронті, отримає в місяць 7000 грн (менше 300 євро), то в них були б квадратні очі і втрата дару мови. Бо ж там стільки отримують за 1 день служби в «гарячій точці», а в разі загибелі родина військовослужбовця отримує компенсацію в розмірі 100 тис. євро…
Тому референдум – це, звичайно, добре. Але толку від його результатів не буде ніякого. Он при Кучмі всенародно підтримали ідею двопалатного парламенту (верхня складається з представників партій, а нижня – з висуванців кожної області в рівній кількості депутатів). І що? З 2000-го прийшло вже 16 років, а ніхто й не думає втілювати в життя його результати.
Тому маємо справу з «дем-дум»: механізмом, який навіть здоровий організм здатний перетворити на якесь нежиттєздатне місиво…
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%