У пошуках диверсантів

У пошуках диверсантів

На кордоні з Волинню та Люблінщиною російська та білоруська армія завершили стратегічні навчання «Запад-2013». Виявляється, в лісах і полях під Брестом спецназ боровся із закинутими на парашутах диверсантами!..

Як уже повідомляла «Волинська газета» в статті «На кордоні з Волинню – 300 російських танків» (див. №38/930 від 19 вересня ц. р.), підрозділи 2-ї гвардійської механізованої дивізії російської армії спільно з військовослужбовцями 11-ї окремої мехбригади та 38-ї окремої мобільної мехбригади ЗС Білорусі з 20 до 26 вересня на полігонах «Брестський», «Гозький» і «Обуз-Лєсновський» «відпрацьовували питання недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп і незаконних військових формувань через кордон умовної держави». Загальне керівництво навчаннями здійснили міністри оборони двох сусідніх держав – Сергій Шойгу та Юрій Жадобін.
Майже 300 одиниць танків та іншої бронетехніки з застосуванням більше 70 бойових літаків та вертольотів вправлялися в боротьбі з невеликими групами «терористів» і «диверсантів». Зрештою, їх успішно знешкодили. Але генерал-полковник білоруської армії, секретар Ради нацбезпеки та оборони Леонід Мальцев так і не пояснив, звідки у трикутнику між Любліном, Луцьком і Брестом взагалі могли взятися терористи та диверсанти, зате зауважив: вони можуть з’явитися скрізь, причому намагатимуться «дестабілізувати обстановку під виглядом місцевого населення», що викликає особливу стурбованість у Москві та Мінську. А в Міноборони РФ представникам «Российской газеты» деталізували: «На полі бою наші й білоруські військовослужбовці давно розмовляють однією мовою, тому ніяких попередніх «притирок» їм не потрібно»… 
Незважаючи на добросусідські взаємини України та Білорусі загалом і Волинської й Брестської областей зокрема, нікого з наших представників на «Запад-2013» не запросили. Як повідомило Польське телебачення (TVP-info), серед десятків журналістів єдиними гостями з-за кордону (крім союзників-росіян) виявилися саме телевізійники із Варшави. А представництво іноземних спостерігачів обмежилося лише військовими аташе посольств, що працюють у Мінську.
З цього приводу польські телевізійники вже поспілкувалися в студії не тільки зі своїми політиками та експертами, але й з представниками країн Балтії. Виявляється, Литва, Естонія і Латвія всерйоз стурбовані ескалацією військової присутності Росії в цьому регіоні, а тому не тільки збільшували витрати на оборону, але й попросили авіацію НАТО під час навчань здійснювати посилене патрулювання.
Відтак залпи чужих гармат стихли, російські та білоруські війська їдуть у місця постійної дислокації. А нам залишається лише чухати потилиці і розмірковувати над тим, як діяти в подібних ситуаціях наступного року, адже навчання «Запад» стають традиційними.
Роман УСТИМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%