Міністр он-лайн

Міністр он-лайн

Раїса Богатирьова запевнила: «нічого гіршого за смерть не відбувається». А тому, щоб запобігти серцево-судинним хворобам, порадила ходити до сімейного лікаря, «як до церкви».

Ситуація із рівнем серцево-судинної захворюваності в Україні залишається досить складною. 67% смертей – саме від захворювань серця. За словами керівника програми «Волинькард», професора Андрія Ягенського, аналогічна ситуація і на Волині.

Розуміючи і визнаючи актуальність теми профілактики серцево-судинних захворювань, у Всесвітній день серця, 29 вересня, міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова провела телеміст із регіонами України, таким чином поспілкувавшись он-лайн із медперсоналом кардіологічних відділень та спеціалізованих центрів та з пацієнтами, які потерпають від хвороб серця. Волиняни долучилися до розмови, а студії під відкритим небом розташувалася перед центральним входом до обласної клінічної лікарні, де Раїса Василівна, до речі, побувала не так давно. 
Проект «Година з міністром» плавно перейшов у «Півтори години з міністром». Співрозмовників Раїса Василівни цікавили теми доступності ліків, можливості проведення в Україні складних оперативних втручань, облаштування кардіоцентрів сучасним обладнанням тощо. Як повідомила високопосадовець, держава тримає руку на пульсі та вживає заходів, аби вчасно реагувати на потреби суспільства, зокрема – людей, які страждають від захворювань серця. Скажімо, минулого року розроблено і реалізовано пілотний проект щодо здешевлення ліків для гіпертоніків. Держава відшкодовує левову частку затрат на ліки від гіпертонічної хвороби, аби відучити громадян від самолікування та відповідно – навчити їх грамотно і вчасно турбуватися про своє здоров’я. За словами міністра, у цьому проекті є багато позитивного, але на рівні міністерства нині говорять і про негативні аспекти. А саме про необхідність змінити механізм відшкодування, зробити його більш гнучким. До слова, наразі у профільному міністерстві міркують над реалізацією подібного проекту щодо здешевлення ліків від цукрового діабету. 
Серед інших було й запитання стосовно діяльності аптечних закладів. Раїса Василівна не стала заперечувати, що аптеки нині більше нагадують торгівельні центри, аніж медичні установи. А тому наголосила: вважає своїм завданням зробити так, аби аптечна установа, якої б власності вона не була, працювала в ногу з медициною.
Від імені волинян до міністра звернувся пацієнт Волинської обласної клінічної лікарні, гіпертонік «зі стажем» Олексій Тимощук. Чоловік цікавився, чи планує держава розширити перелік ліків від гіпертонічної хвороби. Раїса Василівна підтвердила, що на рівні держави не тільки заплановано, а й зроблено щодо цього чимало. За дорученням Президента, прийнято документи щодо збільшення переліку таких препаратів. Враховано також і те, які з них використовуються найчастіше хворими при різних формах гіпертонії. Для того, щоб ці заходи виконувалися, важливо, аби на місцях була «потужна робота аптечної мережі і казначейської служби».
Панові Тимощуку Раїса Василівна побажала не хворіти і висловила сподівання, що волинські медики зроблять усе, щоб люди, яким потрібна допомога, брали з нього приклад: «зверталися до лікарів і не стояли осторонь від проблем організації охорони здоров’я». У відповідь міністр отримала запевнення, що «медперсонал Волинської області дуже професійний».
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%