«Стінка» на «стінку»

«Стінка» на «стінку»

За принципом «боїв без правил» тривають спроби знайти крайніх і зробити всіх щасливими.
Доки волонтери на Сході продовжують блокувати постачання антрацитового вугілля в Україну, загострилася увага до багаторічних і хронічних проблем волинських гірників. Цими днями увагу до цієї теми привернув візит… екс-президента Грузії і недавнього голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, який 18 лютого відвідав Нововолинськ.
Міхеїл Ніколозович мав прибути на Волинь ще торік, але в рамках всеукраїнського турне кортеж лідера «Руху нових сил» потрапив у ДТП, і без особливих пояснень зустріч із активістами в Луцьку скасували.
Цього разу спілкування опального однокурсника Президента Петра Порошенка з шахтарями теж ледь не провалилося: гендиректор ДП «Волиньвугілля» Олександр Зорін напередодні підписав розпорядження про обмеження проведення будь-яких публічних заходів у робочий час на «Шахті «Бужанська»… Проти виступив не лише Міхеїл Саакашвілі, але й голова місцевого осередку Незалежної профспілки гірників Богдан Макарчук. 
Врешті-решт, браму перед політиком та особами, які його супроводжували, відкрили… І почули жорстку характеристику ситуації: «Ці шкідники вбивають не лише шахти, а й ваше місто. Без останніх працюючих шахт не залишається надії, що тут колись щось зміниться на краще!», – заявив Міхеїл Саакашвілі.

Підлив оливи в вогонь і бізнесмен Максим Іваніщев, який навіть виклав ролик зі своїми оцінками в соцмережі.
«Ситуація на цій шахті така, що в 2016-ому уряд дав дозвіл на приватизацію шахти, і пішли цікаві моменти. Видобуток вугілля на «Бужанській» із 700-600 тонн скоротився до 300 тонн», – сказав підприємець.
Як зазначили виданню «Конкурент» шахтарі, «обладнання, яке постачають на цю шахту за завищеними цінами – вживане, пофарбоване, і воно не працює». Також вони відзначили, «що при нормальному обладнанні і фінансуванні вони можуть давати 1000 тонн в зміну!». 
«То чому мовчать шахтарі? – миттєво відреагував у все тих же соцмережах голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. – Тому що це – груба маніпуляція. Аргумент про «зраду», що видобуток свідомо знижують, щоб купувати вугілля у сепаратистів, є абсурдним. На цій шахті видобувають вугілля газової групи, і воно не є заміною антрациту… Скарги на обладнання вже не залишилися без реакції правоохоронців, порушені провадження. Але обладнання це не купувалося, а було безоплатно передане, щоб підтримувати видобуток. Добре це чи погано? Звісно, нове обладнання було би кращим»…
Крім цього, він наголосив, що в 2017-ому на розвиток «Бужанської» влада планує виділити 11 млн грн інвестицій.
Тож Міхеїл Саакашвілі прибув до представників галузі, яка переживає далеко не кращі часи…
Причина, на його думку, проста і банальна:
«Всі президенти та прем’єри були тимчасовими управлінцями при Ахметові (олігарх, який фактично є монополістом на вугільному та енергетичному ринку України, – авт.). Не буде вже нікого, України не буде, а Ахметов залишиться. Чому так? Бо Ахметов вміє ділитися та з усіх брати долю».
«Олігархам потрібно виписати прості ліки: посадити. Посадити та розповісти, що вони повинні принести, щоб вийти назад!», – наводить ще одну фразу «Конкурент».

Дісталося на горіхи й багаторічному міському голові Віктору Сапожнікову. Сам Віктор Борисович напередодні сказав, що його на зустріч із Міхеїлом Саакашвілі не запрошували, тоді як портал «Буг», посилаючись на власні джерела, зазначив, що запрошували як мінімум двічі, але отримали відмову.
Мабуть, через це гість зі столиці був категоричним:
«Коли ваш мер пройде через суд, не знаю, що він вирішить, але його в будь-якому разі потрібно здати в музей декомунізації. Йому місце в музеї, щоб люди його бачили»…
Натомість Віктор Сапожніков продовжує налагоджувати співпрацю з місцевими гірниками, тож навіть виступив на зборах, де Георгія Грабовського обрали головою ради Спілки шахтарів-інвалідів праці Волині. З бюджету міста ця організація отримує й матеріальну допомогу…
Повертаючись до теми нововолинських буднів, слід звернути увагу на ще одну катастрофічну проблему місцевого рівня: жахливий стан автодоріг, особливо –сполученням від Міста гірників до Володимира-Волинського.
На рівні депутатів облради та представника виборців цього округу Ігоря Гузя в парламенті вже намагаються знайти гроші на ремонт. Але Міхеїл Саакашвілі і тут був неординарним:
«ВВП в країні впало настільки, що, якщо ми будемо продовжувати зростання за цифрами, які нам обіцяє Гройсман (Прем’єр-міністр України, – авт.), то через 20 років ми повернемося хіба що до рівня життя за правління Януковича (президент-утікач, – авт.)… Куди поділися дороги? Вкрали! Якщо зібрати ваших останніх двох-трьох губернаторів, то в їхніх «заначках» можна знайти гроші на ремонт доріг!».
Слід нагадати, що попередником Володимира Гунчика був Григорій Пустовіт, а ще раніше головою облдержадміністрації впродовж 2 тижнів устиг потрудитися Олександр Башкаленко.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора, прес-служби Нововолинської міськради і «Конкурента»: будні столиці волинських гірників; Міхеїл Саакашвілі на «Шахті «Бужанська»; шахтарі-інваліди.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%