Комуна соцмереж

Комуна соцмереж

Бабусі на лавочках уже не сидять. Бо з закінченням «розвинутого соціалізму» лавки під під’їздами поламали, а рештки спалили чи здали на металобрухт. 
Тому тільки в селах, де збереглися традиції живого спілкування, у теплу пору року на зроблених селянськими руками лавках ще можна побачити людей, які живе спілкування між собою не замінюють сидінням у соцмережах, де ніхто нікого не бачить, не чує, але намагається повчати і критикувати…
Цифрові комунікації розвиваються так швидко, що скоро настане час, коли у вухах замість кульчиків заклацають хитромудрі пристрої, які в режимі Wi-FI будуть поєднувати між собою новітніх зомбі, управлятимуть замість них машинами і, якщо буде потрібно, задовольнятимуть їхні сексуальні потреби…
Але прогрес – це не завжди добро. Виникнення груп, які спонукають дітей до самогубств, використання соцмережі терористами і бойовиками, застосування «павутини» для масового одурманення людей пропагандою «ботів» – це лише частина айсберга. Бо друга нічим не краща: варимо борщ із допомогою порад невідомих «друзів», викладаємо на показ усім найпотаємніші фото, добровільно розказуємо, де були, з ким зустрічалися, як реагували на ту чи іншу подію…
Це нагадує сучасний російський анекдот, коли Сталіна запитали, чому ж він не викрив і не розстріляв усіх «ворогів народу» в 1937-ому, на що «батько народів» по-кавказьки лаконічно відповів: «Бо не було соцмереж!». 
Про це подумалося, коли отримав точний переклад фрагменту недавньої телепрограми, яка вийшла в ефір США.
«Ми живемо в часи, коли неосвічені люди правлять країною, і їх обирають неосвічені громадяни. Ми перестали читати справжні газети, журналістів, які вчились писати і які відшліфовують професійно кожну новину. Натомість, ми читаємо «новини» в соцмережах від нашого сусіда-слюсаря, і вважаємо його фахівцем по світових подіях. Наш президент називає всі медіа непотрібними і брехливими. Ми дійшли до того, що президент наш називає навіть суддю «так званий» суддя. Ми кажемо, що нам більше не треба науковців, «бо вони всі брешуть про існування глобального потепління і взагалі нічого й так не знають»… Ми опинилися в час, коли ми дискредитуємо все здобуте наукою. І тому я бажаю нам, американцям, повернутися до мислення. Справжні медіа – це основа демократичного суспільства», – сказав ведучий.
Можна погоджуватися з ним, можна заперечувати, але що цифрові технології дозволили долучитися на інформаційних потоків будь-кому, то це очевидний факт. І це те саме, що сталевар почне готувати дітям їжу в шкільній їдальні чи пожежник візьметься за вдосконалення таблиці Мєндєлєєва…
Здається, кілька винахідників соцмережі сьогодні багатші і впливовіші, ніж цілі держави, блоки чи континенти… Бо перетворюють людство щось схоже на більшовицьку комуну, де на всіх була пара чобіт, а жінок використовували почергово…
Але все це може закінчитися в один момент. Одна людина, котра має ключі доступу до всієї мережі, візьме й натисне на кнопку «стоп». І все щезне… Ой, що тоді буде… 
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%