Брати Капранови

Брати Капранови

У Луцькій центральній бібліотеці для дітей брати Капранови презентували книгу «Мальована історія незалежності України». На зустріч із письменниками завітали вихованці військового ліцею. Про це розповіла «Волинській правді» директор центральної бібліотеки для дітей Ніна Бочарова.
На початку зустрічі вона ознайомила присутніх з творчим доробком письменників та біографічними моментами їх життя. Відтак Віталій та Дмитро розповіли, як писали книгу та хто її герої. Серед них автор Акту про незалежність Левко Лук’яненко та перший президент новітньої України Леонід Кравчук. До речі, портрети історичних персонажів малював рівненський музикант і художник, фронтмен гурту «От Вінта» Юрій Журавель.
Вихованці військового ліцею цікавились у письменників, чи не планують вони зняти фільм за сторінками своїх книг, що полюбляють читати самі і чи читають книги їх рідні, чи буде продовження книги про незалежність України? Зустріч закінчилася автограф-сесією. А відбулася вона у рамках бібліотечної програми «Літературне відкриття», започаткованою в 2016 р. при підтримці департаменту культури Луцької міської ради.
Того ж дня Віталій і Дмитро Капранови у Луцькій бібліотеці-філії №10 презентували нову книгу «Забудь-ріка». У центрі розповіді – три брати, які в роки війни опинилися у трьох непримиренних арміях, та їх нащадки, яким потрібно шукати порозуміння вже у наші дні.
Ось як відгукується про «Забудь-річку», яка побачила світ у серії «Читацький світ» видавництва «Нора друк», член журі «Книга року ВВС» Світлана Пиркало: «Капранови написали «Війну і Мир». Ні, не так: брати Капранови написали «Музей покинутих секретів». Але і це теж не зовсім так. Брати Капранови написали сагу, яка дивиться на три долі – долі українців у другій світовій війні – і долі тих сьогоднішніх із нас, хто з ними пов’язаний невидимими нитками. І за розмахом книга Капранових справді нагадує чи то Толстого, чи Забужко, чи навіть Маріо П’юзо. 541 сторінка драматичних людських доль».
Фабула: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Перелітаючи через неї, душа забуває все, що з нею було раніше. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині».
Письменник Юрко Зелюк зізнається, що зустріч була настільки цікавою, що й не помітив, як збігло півтори години. Увесь цей час брати Капранови тримали у напрузі своїх багаточисельних шанувальників. 
І вже традиційно, під час автограф-сесії, лучани отримали можливість придбати книги з автографами творців новітньої української літератури.
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%