Затурцівська компанійщина

Затурцівська компанійщина Схоже, що до монумента подвижника українсько-польського духовного та культурного порозуміння В’ячеслава Липинського ходять лише на великі свята. А в перерві між ними колишній власник маєтку в с. Затурці Локачинського р-ну перебуває в забутті.


Давно не ступала нога Володимира Патійчука – голови сільради, куди крім Затурців належить ще 5 сіл. Рідко (або ніколи) тут бувають і всі 18 депутатів сільради. Що роблять на виховній годині в місцевій школі педагоги – теж загадка. Та й у церкві, вочевидь, воліють духовно виховувати парафіян, не виходячи за межі храму…

Тому за зиму на територію, де на узбіччі траси Луцьк – Володимир-Волинський встановлено погруддя В’ячеслава Липинського, поналітало багато сміття. Висохли і під впливом атмосферних явищ втратили первозданний колір вінки та квіти, які хто і з якоїсь нагоди покладав. Зрозуміло, що купував не за свої, а за бюджетні гроші, щоб потім можна було списати…

Між тим, В’ячеслав Казимирович прожив хоча й коротке, але яскраве життя. В усякому випадку, за гетьмана Павла Скоропадського він навіть був послом України і Австрії!

Досі залишається актуальною його гігантська епістолярна спадщина, а ця фраза з листа до Павла Шемета стає в наш час абсолютно актуальною: «Ви мусите все своє почуття і весь свій розум зосередити на тому, щоб найти розуміння, найти спільну політичну мову з місцевим москвофілом чи полонофілом — іншими словами: сотворити з ними разом на Українській Землі окрему державу, а не на то, щоб поза межами України знайти союзника, який би допоміг Вам знищити місцевих москвофілів і полонофілів».

Але скоро в Затурцях біля пам’ятника В’ячеславу Липинському закопошаться. Бо 5 (18) квітня – не просто черговий день народження великого громадського та державного діяча двох народів, а 135-річчя від дня його народження.

Але кому ця компанійщина потрібна?

Світлана КОМА.

На фото автора: пам’ятник В’ячеславу Липинському фактично за місяць до ювілейного дня його народження.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%