Руки пахнуть лісом

Руки пахнуть лісом

В актовій залі лісокомплексу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» відбулася підсумкова конференція лісомисливського господарства за результатами роботи у 2016 році. У ній взяли участь і виступили заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський, голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук, начальник управління агропромислового розвитку Володимир-Волинської райдержадміністрації Юрій Кравчук, міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк.
Прозвітував про діяльність ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» його директор Дмитро Войтюк. Він проаналізував роботу лісомисливського господарства за минулий рік. Зокрема, зазначив, що дане підприємство є комплексним лісовим підприємством, у рамках якого поєднуються різногалузеві види діяльності – лісове господарство та лісоексплуатація. Цьогоріч виповниться 77 років від часу його створення, але традиції лісоведення мають значно глибше коріння і фактично започатковані ще за старокиївської княжої доби – Володимира Великого та Данила Галицького.
Дмитро Вікторович – потомственний лісівник, переймав цю науку і від свого батька, і від чудових лісоводів-науковців Національного аграрного університету, де і здобув спеціальність інженера лісового господарства. Цьогоріч виповниться 30 років, як прийшов у лісову галузь. Починав лісником на Житомирщині. Після служби в армії повернувся на Волинь. Працював єгерем Ішівського лісництва Володимир-Волинського лісгоспзагу держоб’єднання «Волиньліс», мисливствознавцем, відтак директором ДМГ «Ішівське», мисливствознавцем Володимир-Волинського держлісгоспу,лісничим Перевалівського (Турійський держлісгосп) та Ішівського (Володимир-Волинське ДЛМГ) лісництв, директором ДП «Горохівське ЛМГ», з 2013 очолює ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство». Уродженець села Коритниця Володимир-Волинського району добре знає довколишні ліси, дбає про їх охорону і відтворення, вміє мотивувати колектив на виконання державних завдань, вболіває за добробут своїх краян, дбає про державний інтерес та пріоритети місцевих  громад.
Про це засвідчила і його грунтовна доповідь. У ній йшлося про дбайливе ставлення до лісу, його відтворення, охорону, захист, невиснажливе господарювання, ефективну переробку деревини, допомогу військовим, сім’ям учасників АТО, соціально вразливим верствам населення. Говорилося про чималі здобутки колективу, його сумлінних трударів. Не раз доводилося бачити їх на виробництві у спецодязі та засобах індивідуального захисту – під час робіт на лісосіках, на верхніх і нижніх складах, за кермом лісовозів і тракторів, у цехах… Тоді вони були заклопотані, ділові. Тепер сиділи у залі схвильовані, урочисті, дуже красиві, адже прийшли на звітну конференцію у парадній формі. А що це одне із найбільших лісомисливських господарств області, то його працівники ледь помістилися у величезній залі. Лісокультурниці, трактористи, водії лісовозів, верстатники, майстри лісу, лісничі… Про їх роботу говорив директор із трибуни, дякував за сумлінну працю, підсумовував зроблене, наводив цифри і вони дивували присутніх. Сотні добрих справ на благо рідного народу! Я також уважно слухав його слова. Вони по-доброму вражали.
За 2016 рік державне підприємство «Володимир-Волинське ЛМГ» одержало чистого прибутку 47242 тис. грн при плані 41578 тис. грн, що становить 13,6 % росту, в тому числі від реалізації лісопродукції та продукції переробки на експорт 23570 тис. грн. Перевиконання плану по чистому доходу на 5664 тис. грн вплинуло на перевиконання основних показників фінансово-господарської діяльності. За цей період чистий прибуток склав 2356 тис. грн.
Фонд оплати праці за 2016 рік становить 10033 тис. грн. Збільшення фонду оплати за 2016 рік відбулося в зв’язку із виплатою працівникам підприємства одноразових заохочень та премій. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників в 2016р. склала 6688 грн.
За 2016 рік фінансовий результат до оподаткування по ДП «Володимир – Волинське ЛМГ» становить 3634 тис. грн.
Підприємством за 2016 рік сплачено податків та обов’язкових платежів до зведеного бюджету 12637 тис. грн, що на 2739 тис. грн більше, ніж в 2015 р., в т. ч. податків до місцевого бюджету 2974 тис. грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 2891 тис. грн.
В частині сплати податків та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджетів підприємством за 2016р. сплачено податок на доходи з фізичних осіб в сумі 2287 тис. грн, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 3004 тис. грн, податку на прибуток 1278 тис. грн, дивідендів від чистого прибутку 1836 тис. грн, земельного податку 230 тис.грн.
– Багато чого належить нам зробити у цьому році задля збереження, відтворення та належного використання лісових ресурсів, і я впевнений, що в кожного з нас вистачить сили та енергії для здійснення всіх задумів, – на закінчення мовив Дмитро Войтюк. – Терниста і звивиста стежка лісівника, але одного разу ступивши на неї справжній лісівник уже ніколи не зупиниться, не повернеться і не пожалкує про свій вибір.
Про вклад ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» в розвиток району та міста говорили Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк, голова районної ради Роман Гук та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Кравчук. Останній привітав лісоводів по-своєму промовистим кличем: «Руки лісівника завжди пахнуть лісом!». На це Дмитро Вікторович відповів: «А у хлібороба завжди пахнуть хлібом!»
Разом і творять будучину нової Володимирщини, історичного краю – хліборобського і лісового від давен давен.
Про це говорив і заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський.
– Добрі справи не творяться самі по собі, – мовив, звертаючись до присутніх. – Погоду в лісі робите саме ви. За всіма вищенаведеними цифрами стоїть щоденна клопітка розумова та фізична робота працівників лісової галузі. Приємно, що у досягненнях лісівників області є і ваш вагомий внесок.
Олександр Рибчинський так само називав багато цифр, аргументував дії керівництва лісоуправління, говорив про кодекс честі лісівників, про обов’язок перед державою, громадою, колективом, сім’ями.
– У нас є все, що потрібно для успішної роботи, – стратегія, технології, та найголовніше – наші люди! – наголосив Олександр Павлович, дякуючи працівникам Володимир-Волинського лісомисливського господарства. – Переконаний, що попереду у нас ще чимало спільних перемог.
Ряд працівників було нагороджено грамотами та грошовими преміями Волинського ОУЛМГ, Володимир-Волинської райдержадміністрації та районної ради, міського голови, ДП «Володимир-Волинське ЛМГ».
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%