Незалежний досвід Білорусі

Незалежний досвід Білорусі

Для ознайомлення з досвідом діяльності і динамікою розвитку єврорегіонів «Неман» та «Озерний край», Міністерство іноземних справ Республіки Білорусь, управління справами Президента РБ, Національний прес-центр, міські та обласні виконавчі комітети запросили в гості представників адміністративно-територіальних одиниць держав – учасниць СНГ: України, Росії, Молдови, Казахстану, Киргизстану, Туркменистану. 

Захід відбувся з нагоди головування Республіки Білорусь у СНГ. Нашу державу репрезентували представники лише двох прикордонних областей – Волинської (єврорегіон «Буг») на чолі з керівником відділу євроінтеграції управління міжнародного співробітництва і європейської інтеграції облдержадміністрації Віктором Чубком та Чернігівської (єврорегіон «Дніпро»).
Усього за 5 днів учасники туру (а їх усього було 22) об’їхали майже всю північну Білорусь: стартували з Мінська, далі були Гродно, Постави, Полоцьк, Вітебськ, знову столиця Білорусі... Гості побували в новозбудованих спортивних комплексах, гімназіях, районному центрі корекційного розвитку та реабілітації для неповносправних діток, відвідали Національну бібліотеку, державний університет, Республіканський науково-практичний центр трансплантації органів і тканин, підприємства різного напрямку діяльності, ознайомилися з історичними пам’ятками та заповідниками Білорусі, спілкувалися з місцевою владою тощо. Усюди учасників туру зустрічали дуже гостинно – з хлібом та сіллю, народними піснями та теплими словами.
Як зазначив радник управління євразійської інтеграції Міністерства іноземних справ Білорусі Сергій Панасюк, найголовніше завдання, яке ставили перед собою організатори такої зустрічі, – продемонструвати темпи і тенденції розвитку цієї країни не тільки загалом, але й на прикладі окремо взятих міст. 
– Ми прагнули показати, як функціонує система державного управління, як вона взаємодіє з бізнесом, які в нас створено умови для розвитку підприємництва, інвестиційні можливості, – наголосив Сергій Костянтинович у розмові з журналістами. – Окремо хотіли продемонструвати реалізацію програм, які прийнято з метою розвитку регіонів і невеликих населених пунктів. Також хочемо поділитися досвідом, який напрацювали за роки Незалежності. Думаю, що такий тур країною – це і своєрідний майданчик для спілкування, можливість поділитися своїми напрацюваннями та ідеями, створити спільні проекти. Адже загальне минуле нас усіх об’єднує, ментально відчуваємо та розуміємо один одного. Ми теж відкриті для спілкування, що й продемонстрували на практиці.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: білоруська гостинність.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%